1. Przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą. Słowo Boże głosi dzisiaj nowy wikariusz w naszej parafii: ks. Łukasz Sobolewski, pallotyn. Powitamy go uroczyście na Mszy św. o godz. 11.30.
 2. Za tydzień, będziemy obchodzić odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.30, którą odprawi ks. prałat Edward Baniak. Na pozostałych Mszach św. Słowo Boże będzie głosił ks. Jan Adamowicz, pallotyn. Zmiana tajemnic różańca o godz. 11.15 (przed Mszą św. odpustową). Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka na Hospicjum św. Łazarza.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, jest to I czwartek miesiąca; w tym dniu od godz. 17.00 zapraszamy na adoracje i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;
 • w piątek – jest to 1-szy piątek miesiąca. Od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Odwiedziny tylko po zgłoszeniu telefonicznym. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 • w sobotę – I sobota miesiąca. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
 1. W naszych szkołach: w szkole podstawowej oraz w liceum w klasach pierwszych są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji w sekretariacie każdej ze szkół. Zapraszamy.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. 1 września, we wtorek, o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci młodzieży z naszej parafii. O godz. 15.00 Msza św. dla Zespołu Szkół Specjalnych.
 4. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
 5. W trosce o dobro chorych i potrzebujących Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zachęca wiernych, by włączyli się w akcję „Dobro jest w Małopolsce. Ramię w ramię”, organizowaną przez Małopolskie Centrum Krwiodawstwa pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Centrum krwiodawstwa udaje się zebrać w tym czasie jedynie jedną trzecią zapotrzebowania szpitali w naszym województwie. Dlatego Ksiądz Arcybiskup zachęca wiernych, by zdecydowali się na szczególny uczynek miłości bliźniego i oddali krew w najbliższej stacji krwiodawstwa. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie www.rckik.krakow.pl
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy Bożych darów. Niech Matka Boża Pocieszenia, nasza patronka, otacza nas płaszczem opieki.
  Myśl tygodnia:
  To serce daje kolor wszystkiemu, co człowiek widzi, słyszy i wie.