1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro rozpoczynamy okres zwykły w liturgii. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o godz. 11.30 zostanie poświęcony ołtarz Matki Bożej Fatimskiej i dzieciątka Jezus. Zapraszamy na nią także dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. i młodzież bierzmowaną.
  2. W ubiegła niedzielę zebraliśmy na nowe ołtarze w naszym kościele na tacę 5450 zł, w kopertach 1720 zł.
  3. Ks. Łukasz dziękuje za złożone ofiary na dzieło radia i telewizji.
  4. Za tydzień będziemy gościć ks. Jarosława Olszewskiego, pallotyna z Żytomierza. Będzie głosił Słowo Boże. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na budowę kościoła w Żytomierzu.
  5. Orkiestra Parafialna zaprasza dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 na wspólne śpiewanie pieśni maryjnych przed naszą świątynią.
  6. W dalszym ciągu trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosy na projekt Orkiestry można oddać po każdej Mszy św., a w dni powszednie w kancelarii parafialnej oraz przez internet. Szczegóły na plakacie.
  7. W sobotę, 29 maja, dzieci przyjmą po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa. Otoczmy je naszą modlitwą.
  8. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie osoby, które chcą się włączyć w przygotowania do uroczystości Bożego Ciała.
  9. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30
  10. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek – święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła;
  • w środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  1. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Św. ((12) 680 38 00, +48 608 287 328)..
    Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.
    Co stary widzi siedząc, tego młody nie dostrzeże nawet stojąc.