1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą zwaną Roratami. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (Mszy Św. o godz. 7.00 nie będzie). Roraty dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 2. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 4. w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
 5. w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to I czwartek miesiąca – od godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 6. w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dodatkowa Msza Św. o godz. 9.00. W tym dniu można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. A po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny
 7. W poniedziałek zapraszamy młodzież klas siódmych na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 8. W środę o godz. 19.00 w kościele będzie spotkanie dla klas ósmych przed bierzmowaniem.
 9. Od przyszłej niedzieli w kościele będzie ustawiony kosz, do którego będziemy mogli włożyć przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. Również od przyszłej niedzieli w kancelarii i zakrystii będziemy przyjmować zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać
 10. W kancelarii i zakrystii można już nabywać opłatki oraz wigilijne świece Caritas.
 11. Bardzo serdecznie zapraszamy na coroczny kiermasz świąteczny, który odbędzie się w środę o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallotiego na os. Krakowiaków. Na przybyłych gości będą czekać m.in. pyszne ciastka, świąteczne prezenty oraz ręcznie wykonane ozdoby. Szczegóły na plakacie.
 12. W niedzielę, 10 grudnia, odbędą się wybory samorządowe do Rad Dzielnic. Pamiętajmy, że w tych wyborach głosujemy na osoby, które będą decydowały o tym jak będzie wyglądało nasze osiedle, plac zabaw, ulice i chodniki. Jakie wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i sportowe będą się odbywać w naszej dzielnicy w najbliższych latach. Warto zapoznać się z sylwetkami kandydatów, aby nie stracić i nie żałować oddanego głosu
 13. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywają się spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.