1. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic żywego różańca. Za tydzień będziemy gościć ks. Michała Kowalskiego, proboszcza Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na budowę kościoła w parafii ks. Michała.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc naszemu Seminarium w Ołtarzewie. Alumni zebrali 8462 zł.
3. W niedzielę, 10 listopada, będziemy obchodzić XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jego tematem jest Kościół w Sudanie Południowym. Będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;
– w sobotę – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto. Na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie zapraszamy o godz. 15.00.
6. Uczniów klasy 7-mej przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w poniedziałek, 4 listopada, na godz. 18.00 do Liceum im. Królowej Apostołów przy ul. Bulwarowej 33. Natomiast uczniów klasy 8-mej zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 19.30.
7. Zapraszamy na Rekolekcje „Domowe Kręgi Biblijne” w dnia 8 i 9 listopada. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
8. Zapraszamy na koncert uświetniający jubileusz 20-lecia powstania Parafii. Odbędzie się on w naszej świątyni, w niedzielę, 17 listopada o godz. 19.00. Wystąpi Orkiestra Parafii Matki Bożej Pocieszenia, Chór Amadeum i soliści. Wykonane będą utwory ku czci Maryi. Zabrzmiały one podczas koncertu wykonanego w ramach tegorocznej Nocy Cracovia Sacra, który odbył się 4 sierpnia przed Bazyliką o.o. Cystersów w Mogile. Serdecznie zapraszamy!
9. Przez cały miesiąc listopad codziennie modlimy się w intencji zmarłych podanych w wypominkach na różańcu o godz. 17.30. Zapraszamy. Wypominki będą czytane partiami, zatem nie każdego dnia będą wspominani wszyscy podani w wypominkach listopadowych. Jeżeli zauważycie państwo błędy w czytanych wypominkach, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i wszelkich Bożych łask na cały tydzień.
Myśl tygodnia:
Kto jest wdzięczny za dary, wyda bujne plony.