1. Gościmy w naszym kościele ks. Michała Kowalskiego, proboszcza Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej. Taca przeznaczona jest na budowę kościoła w parafii ks. Michała. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na pomoc kościołowi w Sudanie Południowym w ramach XI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
2. Jutro przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalsze prace w kościele.
3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w poniedziałek – św. Marcina z Tours, biskupa.
– we wtorek – św. Jozafata, biskupa i męczennika,
– w środę – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
4. Zapraszamy na koncert uświetniający jubileusz 20-lecia powstania Parafii. Odbędzie się on w naszej świątyni, w niedzielę, 17 listopada o godz. 19.00. Wystąpi Orkiestra Parafii Matki Bożej Pocieszenia, Chór Amadeum i soliści. Wykonane będą utwory ku czci Maryi. Zabrzmiały one podczas koncertu wykonanego w ramach tegorocznej Nocy Cracovia Sacra, który odbył się 4 sierpnia przed Bazyliką o.o. Cystersów w Mogile. Serdecznie zapraszamy!
5. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 w intencji naszych bliskich zmarłych podanych nam w wypominkach. Wypominki będą czytane partiami, zatem nie każdego dnia będą wspominani wszyscy podani w wypominkach listopadowych. Jeżeli zauważycie państwo błędy w czytanych wypominkach, prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii.
6. Organizujemy wyjazd na ferie zimowe dla uczniów szkoły podstawowej od klasy 4-tej do 8-mej w terminie od 26 stycznia do 2 lutego 2020 roku. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii. Do 20 listopada należy dostarczyć dane pielgrzymów i zaliczkę w wysokości 420 $.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego odpoczynku i wszelkich Bożych darów w pracach całego tygodnia. Obchodząc jutrzejsze Święto Niepodległości życzymy wszystkim, aby Ojczyzna była miejscem rozwoju duchowego i materialnego.
Myśl tygodnia:
Uśmiech jest najkrótszą odległością między ludźmi.