1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Pocieszycielki. Jest to nasz odpust parafialny. Słowo Boże głosi ks. prof. Józef Targosz, pallotyn. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 11.30. Przed kościołem prowadzona jest kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza.
 2. O godz. 16.00 na stadionie Wanda-Kraków, zgodnie z kilkunastoletnią tradycją odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy naszą amatorską drużyną Matki Bożej Pocieszenia a zespołem Radnych Dzielnicowych i Miejskich Miasta Krakowa. W trakcie meczu odbędzie się kwesta i licytacja różnych przedmiotów, z których dochód zasili konto Hospicjum Św. Łazarza. Do wylicytowania m. in.: vouchery do restauracji, wejściówki do Wrotkarni „PRZEWROTKI” na ul. Centralnej i do Parku Rozrywki AMPA PARK, godzinny lot balonem, gadżety sportowe, bogato ilustrowany album o treści religijnej.
 3. O godz. 15.00 zapraszamy na koncert naszej Orkiestry Nowohuckiej, który będzie na plaży obok tężni nad Zalewem. Szczegóły na plakacie.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.15, przed sumą odpustową
 5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 6. w czwartek –jest to I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 7. w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 8. W poniedziałek, 4 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msze Św. dla Zespołu Szkół Pallotyńskich odbędą się w następującym porządku: o godz. 8.00 dla klas 2 – 4 szkoły podstawowej, o godz. 9.15 dla klas 5 ‑ 8 szkoły podstawowej, o godz. 10.30 dla liceum, a o godz. 16.00 nabożeństwo poświęcenia przyborów szkolnych dla uczniów klas 1‑szych szkoły podstawowej.
 9. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. We wtorek, 5 września, o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Św. na rozpoczęcie roku szkolnego Zespołu Szkół Specjalnych nr 14.
 11. W sobotę, 9 września, o godz. 16.00 będzie Msza Św. dla Liturgicznej Służby Ołtarza, a po niej spotkanie przy grillu dla ministrantów, lektorów, kandydatów i ich rodziców. Cotygodniowe spotkania dla kandydatów, ministrantów i lektorów będą w soboty o godz. 10.00.
 12. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17.30.
 13. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy wydawanie naszej gazetki parafialnej Zapraszamy do lektury.
 14. W soboty o godz. 19.00 zapraszamy do salki parafialnej na spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień..