1. W czasie wakacji na dalsze prace w kościele zebraliśmy na tacę 7107 zł, a w kopertach 2670 zł.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 3. w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
 4. we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
 5. w piątek – jest to I piątek – od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 6. w sobotę – jest to I sobota miesiąca; po Mszy Św. wieczornej czuwanie pierwszosobotnie. Na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie zapraszamy w sobotę 7 paździenika o godz. 15.00.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Słowo Boże będzie głosił ks. prof. Józef Targosz, pallotyn. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 11.30. Już dziś zapraszamy na tę uroczystość. Przed kościołem będzie prowadzona kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza.
 8. O godz. 16.00 na stadionie Wanda-Kraków, zgodnie z kilkunastoletnią tradycją odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy naszą amatorską drużyną Matki Bożej Pocieszenia a zespołem Radnych Dzielnicowych i Miejskich Miasta Krakowa. W trakcie meczu odbędzie się kwesta i licytacja różnych przedmiotów, z których dochód zasili konto Hospicjum Św. Łazarza. Do wylicytowania m. in.: vouchery do restauracji, wejściówki do Wrotkarni „PRZEWROTKI” na ul. Centralnej i do Parku Rozrywki AMPA PARK, godzinny lot balonem, gadżety sportowe, bogato ilustrowany album o treści religijnej.
 9. O godz. 15.00 zapraszamy na Piknik Retro na plaży obok tężni nas Zalewem Nowohuckim, podczas którego będzie koncert naszej Orkiestry Nowohuckiej. Szczegóły na plakacie.
 10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.15, przed sumą odpustową.
 11. Grupa pielgrzymkowa 24 z Mistrzejowic wraz z parafią w Zielonkach zaprasza na 2. Pielgrzymkę Rowerową z Krakowa do Częstochowy w dniach 1-2 września. Zapisy odbywają się przez internet (grupa24.pielgrzmkakrakowska.pl). Więcej informacji w internecie i na plakacie.
 12. Komisariat Policji VIII w Krakowie informuje, że w rejonie os. Sportowego został wdrożony tzw. „Plan Działania Priorytetowego” mający na celu działania zmierzające do ograniczenia zjawiska występowania oszustw na tzw. „legendę”. Dodatkowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 13. Jeszcze w tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 17.30.
 14. W soboty o godz. 19.00 zapraszamy do salki parafialnej na spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz dobrego wypoczynku wakacyjnego.