1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Tydzień temu gościliśmy siostry pallotynki, które prowadzą przedszkole w Kamerunie. Zebrały 9440 zł. Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy na uroczystość Kościoła stacyjnego 8.04 o godz. 18.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30 – poprowadzi Przystanek „Przyjaźń”, dorosłych – o godz. 17.30 , młodzież – o godz. 19 00;
 • w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17 00. Po nabożeństwie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. będzie obrzęd poświęcenia palm. Odbywa się on zawsze na początku Mszy św. W tym dniu przynosimy nasze skarbonki z jałmużną wielkopostną. Przygotowujemy też paczki dla biednych. Dary można przynosić do kancelarii i zakrystii. Rozdawać je będziemy w Wielką Sobotę.
 2. W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia, będzie zorganizowana tradycyjna Droga Krzyżowa do Mogiły. Potrzebne są osoby do pomocy (niesienie tub głośnikowych, służba porządkowa). Zgłoszenia do ks. Proboszcza. Spotkanie organizacyjne w środę o 19:00. Odprawa w niedzielę o 18:15, przed kościołem.
 3. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, odbędzie się kiermasz świąteczny Zespołu Szkół Specjalnych nr 14. Będzie można nabyć m.in. palmy, ciasteczka, mały chlebek, ćwikłę, zakwas do barszczu białego, ozdoby świąteczne. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki uczniów do Przemyśla.
 4. W Niedzielę Palmową będziemy przeżywać 16. Nowohucką Drogę Krzyżową. Przewodniczyć jej będzie Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Droga Krzyżowa odbędzie się w naszym kościele i będziemy mogli uczestniczyć również przez transmisję. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Intencja z Mszy św. o 20.00 zostanie odprawiona o godz. 18.00
 5. Trwa rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej. W tym roku zostaną utworzone cztery pierwsze klasy: oprócz klasy ogólnej i klasy z tańcem będzie klasa z zajęciami z podstawy programowania. Zapraszamy
 6. Można nabyć baranki z Caritasu. Są dostępne przy wejściu do kościoła i w zakrystii.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego przygotowania się do świat.
  Myśl tygodnia:
  Jedna nadzieja daje więcej sił niż dziesięć wspomnień.