1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. odbywa się błogosławienie palm. Dzisiaj przynosimy nasze skarbonki z jałmużną wielkopostną. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 2. Dzisiaj też zapraszamy na 16. Nowohucką Drogę Krzyżową. Przewodniczyć jej będzie Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Rozpoczęcie o godz. 19.10, wyruszymy w stronę Mogiły. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Intencja z Mszy św. o 20.00 zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 3. Przy wejściu do kościoła i przy gazetkach można nabyć baranki z Caritasu.
 4. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
 5. Można jeszcze zamówić wizytę kapłana u chorych. Odwiedziny możliwe w środę po uprzednim umówieniu się przez telefon
 6. Przed kościołem odbywa się kiermasz świąteczny Zespołu Szkół Specjalnych nr 14. Będzie można nabyć m.in. palmy, ciasteczka, mały chlebek, ćwikłę, zakwas do barszczu białego, ozdoby świąteczne. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki uczniów do Świętej Katarzyny.
 7. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź będzie w godz. 6.30 – 8.00, 16.00 – 17.55 i po wieczornej Mszy św. do ostatniego penitenta
 8. Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Triduum Paschalnym także on-line i do osobistej adoracji Jezusa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę (program został umieszczony w liście do Parafian i w gazetce). Jest także wydrukowany przy gazetkach.
 9. Pragniemy przygotować paczki świąteczne dla osób potrzebujących, dary można przynosić do soboty, paczki można będzie odebrać w sobotę od godz. 11.00. Dziękujemy za ofiarę złożoną na konto na rzecz osób biednych.
 10. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszej szkoły podstawowej na rok 2022/2023. Szczegóły na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja.
 11. Wspólnota „GAUDETE” zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzi świecki ewangelizator Krystyna Sobczyk, działająca z ramienia sekretariatu ds. Nowej ewangelizacji. Spotkania będą otwarte dla wszystkich. Rozpoczęcie we wtorek, 19 kwietnia, o godz. 20.00 w kościele.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy wielkich duchowych przeżyć podczas Triduum Paschalnego i radosnego, pełnego nadziei poranka Niedzieli Wielkanocnej.
  Myśl tygodnia:
  Trzeba milczeć albo mówić rzeczy lepsze od milczenia.

Triduum Paschalne.
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa

 • Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00
 • Spowiedź od godz. 16.00 do godz. 17.50 i od godz. 21.00 do godz. 22.00
 • Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się o godz. 18.00
 • Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia. Adoracja do godz. 24.00
 • Odpust zupełny można uzyskać za uczestnictwo w śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”
 • Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Jezusa
  W tym dniu nie ma Mszy św.
 • Obowiązuje post ścisły oraz abstynencja
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu wystawienia od godz. 7.00. Plan adoracji parafian jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
 • O godz. 8.00 zapraszamy na Jutrznię i Godzinę czytań
 • Spowiedź w godz. 7.00 – do godz. 17.50 i od godz. 21.00 do godz. 22.00
 • Droga Krzyżowa o godz. 17.30
 • Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00.
 • Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego
 • Adoracja Jezusa w grobie do godz. 24.00. O godz. 21.00 czas dla młodzieży, o godz. 22.00 dla rodzin, o godz. 23.00 dla chóru parafialnego.
 • Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie (cześć Krzyżowi oddajemy tylko przez przyklęknięcie albo głęboki pokłon).
 • Rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 • Odpust zupełny można uzyskać za uczestniczenie w Adoracji Krzyża
 • Wielka Sobota – pamiątka Zmartwychwstania Pańskiego
 • Nie ma Mszy św. rano
 • Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7.00
 • O godz.8.00 zapraszamy na Jutrznię i Godzinę czytań
 • Spowiedź w godz. 7.00 – 19.50
 • Poświęcenie pokarmów w godz. 9.00 – 16.00. Na poświęcenie prosimy o dary dla biednych. Odbieranie tych darów będzie od godz. 11.00. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu tych darów i wydawaniu. Chętni zgłaszają się u ks. Proboszcza.
 • Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00. Rozpoczniemy poświęcenie ognia i paschału na zewnątrz kościoła, następnie orędzie światła, Liturgia Słowa, poświęcenie wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz naczyń na wodę święconą). Proszę zabezpieczyć świece, aby nie kapały na nową posadzkę i ławki.
 • Odpust zupełny można uzyskać za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 • Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00
 • Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Dodatkowe Msze św. O godz. 16.00 i 19.00
 • Pozostałe Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 • Wszystkie liturgie będą dostępne ON-LINE
  Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.