1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” prowadzi przed kościołem zbiórkę dla swoich podopiecznych ciężko chorych dzieci cierpiących na: porażenia czterokończynowe, dystrofię mięśni, zespół „Retta” oraz na operacje ratujące życie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 3. Dziś podczas Mszy świętych gościnne występuje zespół Ad Dei Gloriam, który jest męskim tercetem i pochodzi z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela z Mińska. Po Mszy św. będzie można nabyć płyty z nagraniami za dowolną ofiarę.
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 5. w poniedziałek – święto św. Kazimierza królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej;
 6. w czwartek – to I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę śpiewem.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 9. w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00;
 10. w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego
 11. W poniedziałek zapraszamy uczniów klas siódmych na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 12. W środę tj. 6 marca, zapraszamy uczniów klas ósmych na spotkanie przed bierzmowaniem do kościoła na godz. 19.00.
 13. W najbliższy piątek o 19:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową w czasie której będzie posługiwał chór Amadeum.
 14. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywali od V Niedzieli Wielkiego Postu a prowadzi je ksiądz Marcin Przywara, pallotyn.
 15. Trwa rekrutacja do klas pierwszych w naszej Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na rok 2024/2025. Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie szkoły i Dzień Otwarty. Szczegóły na stronie szkoły i na stronie parafii.
 16. Od poniedziałku w kościele będzie ustawiony kosz, do którego można wkładać przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 17. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej na Szklanych Domach zaprasza na Koncert Wielkopostny w przyszłą niedzielę, 10 marca, o godz. 18.00. Podczas koncertu wystąpi 8 chórów, w tym nasz chór AMADEUM. Szczegółowe informacje na plakacie oraz w dzisiejszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym.
 18. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radości w sercu i Bożego pokoju.