1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę śpiewem.
 2. Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” w ubiegłą niedzielę zebrało 2437 zł i 60 gr na pomoc dla swoich podopiecznych. Serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie.
 3. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 4. Parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać w dniach 17 – 20 marca, które poprowadzi ks. Marcin Przywara, pallotyn. Dodatkowe Msze św. z nauką ogólną będą o godz. 9.00 i 20.00.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 6. w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00;
 7. w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego,
 8. W piątek o godz. 19.00 młodzież z klas ósmych przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszają na Drogę Krzyżową.
 9. W dniach 16 i 17 marca o godz. 15.00 odbędą się rekolekcje dla nauczycieli oraz pracowników szkół i przedszkoli, które poprowadzi ks. Marcin Przywara, pallotyn.
 10. Trwa rekrutacja do klas pierwszych w naszej Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na rok 2024/2025. Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie szkoły. Szczegóły na stronie szkoły i na stronie parafii.
 11. W kościele jest ustawiony kosz, do którego można wkładać przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Nasza świątynia jest kościołem stacyjnym. Z tej racji 22 marca 2024 r. na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościli ks. kard. Stanisława Dziwisza, który w naszym kościele odprawi Mszę Św. i skieruje do nas pasterskie słowo. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 13. Pallotyńskie Centrum Młodzieży w dniach 23-24 marca organizuje pallotyńskie czuwanie na Jasnej Górze w Częstochowie. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich maturzystów oraz młodzieży z klas 7-8 szkoły podstawowej i uczniów szkół średnich. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Szczegóły u ks. Łukasza oraz na plakacie. Koszt wyjazdu 50 zł. Serdecznie zapraszamy.
 14. W Niedzielę Palmową, 24 marca, będziemy przeżywać 18. Nowohucką Drogę Krzyżową do Mogiły. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Robert Chrząszcz. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 20.00.

Prosimy osoby chętne do służby porządkowej podczas Drogi Krzyżowej o zgłaszanie się do zakrystii.

 1. Także w Niedzielę Palmową odbędzie się kiermasz świąteczny Zespołu Szkół Specjalnych nr 14. Będzie można nabyć min. palmy, ozdoby świąteczne, stroiki, ciasteczka, chlebek, ćwikłę, zakwas do barszczu białego. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki uczniów do Zakopanego. Organizatorzy kiermaszu wielkanocnego już dzisiaj serdecznie dziękują
 2. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej na Szklanych Domach zaprasza na Koncert Wielkopostny dzisiaj o godz. 18.00. Podczas koncertu wystąpi 8 chorów, w tym nasz chór AMADEUM. Szczegółowe informacje na plakacie oraz w dzisiejszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym.
 3. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radości w sercu i Bożego pokoju.