1. Przeżywamy święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
2. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”.
3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w środę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. będą według porządku niedzielnego. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu „O stworzycielu, Duchu, przyjdź”, w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok;
– w czwartek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; jest to I czwartek – od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
– I piątek – od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź dla dorosłych
– I sobota – o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
4. „Niech wreszcie obudzi się w nas wiara” – to hasło Epifanii przed Objawieniem Pańskim, którą będziemy przeżywać od 3 do 6 stycznia 2020 roku.
Każdego dnia będziemy rozpoczynać Mszą Św., a po niej konferencja z celebracją. W piątek i w sobotę Msza św. będzie o godz. 18.00, natomiast w niedzielę i w poniedziałek o godz. 13.00. Mszy św. w piątek będzie przewodniczył ks. Czesław Parzyszek SAC, nasz Prowincjał, który wspólnie z Kardynałem Macharskim doprowadził do erygowania naszej parafii. W sobotę Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, a w niedzielę ks. abp Tadeusz Wojda SAC, metropolita białostocki. Więcej informacji na ulotkach i plakatach. Transmisję z tych wydarzeń przeprowadzi pallotti.FM.
5. W gazetce parafialnej znajduje się apel ks. abpa Marka Jędraszewskiego w sprawie pomocy dla dzieci w Syrii. W naszym kościele można będzie złożyć ofiarę na ten cel w niedzielę 12 stycznia.
6. Zapraszamy na Dobroczynny Bal Sylwestrowy pod hasłem „Pallotyni i Przyjaciele”. Dochód z balu przeznaczony będzie na wyjazd do Lourdes osób chorych. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
7. Organizujemy wyjazd na ferie zimowe dla uczniów szkoły podstawowej od klasy 4 tej do 8 mej w terminie od 26 stycznia do 2 lutego 2020 roku. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Na spotkanie organizacyjne przed wyjazdem zapraszamy 2 stycznia o godz. 19.00 do salki parafialnej.
9. Od czwartku rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy od godz. 15.00 oraz w sobotę od godz. 9.00. Kancelaria parafialna w czasie kolędy będzie czynna po wieczornej Mszy św. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących bloków:
2 stycznia (czwartek):
Krakowiaków: 14,15, 16, 17, 19 i 23.
3 stycznia (piątek):
Krakowiaków: 20, 21, 24, 25, 26, 27,28, 29 i 30.
4 stycznia (sobota) od godz. 9.00:
Krakowiaków: 22a, 31, 32, 33, 34 i 35.
Dokładny plan jest w naszych domach.
Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli.
Myśl tygodnia:
Czas jest dobrym lekarzem, ale złym kosmetykiem.