1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na nowe ławki do naszego kościoła. Zebraliśmy na tacę 6300 zł., w kopertach 4470 zł. Ze sprzedanych prac wystawionych na kiermaszu bożonarodzeniowym i ofiar przeznaczonych na wsparcie rehabilitacji społecznej uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej uzyskano 1402 zł.
2. W poniedziałek można będzie przystąpić do sakramentu pojednania w godz. 17.00 – 20.00. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Możliwość spowiedzi od 5.30 do 13.00. Na Mszę św. Pasterską zapraszamy na godz. 24.00. W noc Bożego Narodzenia kończy się modlitewny wysiłek w Dziele Duchowej Pomocy. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
3. W środę w dzień Bożego Narodzenia i w czwartek w święto św. Szczepana. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w piątek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, na każdej Mszy św. poświęcenie wina;
– w sobotę – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
5. W przyszłą niedzielę ks. Tomasz będzie obchodził imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 10.00.
6. Jeszcze jutro zapraszamy na Roraty o godz. 6.00, dla dzieci Rorat jutro nie będzie.
7. Jutro od godz. 9.00 odwiedzimy chorych przed świętami. Bardzo prosimy (szczególnie rodziny i sąsiadów chorych) o poinformowanie o naszym przybyciu. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
8. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć świece Caritasu, opłatki, a na ołtarzu od godz. 11.30 jest światełko z Betlejem. Światełko to można zabrać do swoich domów.
9. Przed wieczerzą wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie i odczytaniu fragmentu Ewangelii św. Łukasza rozdział 2. Zaprośmy także samotnych sąsiadów, aby w ten wieczór nikt nie był sam. O godz. 23.35 ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z ORKIESTRĄ.
10. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz Panu Wojciechowi Gruchale, Prezesowi Nowohuckiej Akademii Sportu Wanda-Kraków, za przyniesienie darów żywnościowych i rzeczowych.
11. Zapraszamy na Dobroczynny Bal Sylwestrowy pod hasłem „Pallotyni i Przyjaciele”. Dochód z balu przeznaczony będzie na wyjazd do Lourdes osób chorych. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
12. Już dzisiaj zapraszamy na ważne wydarzenie nawiązujące do tradycji, którą stworzył św. Wincenty Pallotti. Epifanie – nabożeństwa, które będziemy mogli przeżyć w dniach od 3 do 6 stycznia. Program na plakacie.
13. Organizujemy wyjazd na ferie zimowe dla uczniów szkoły podstawowej od klasy 4 tej do 8 mej w terminie od 26 stycznia do 2 lutego 2020 roku. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
14. Dziś wieczorem kończymy adwentową akcję BUDUJEMY POKÓJ w Domu Dziecka w Rudniku nad Sanem. Jutro rano zawozimy uzbierane rzeczy. Chcielibyśmy bardzo podziękować za włączenie się w akcję. Za materiały, pieniądze. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze dziś się włączyć, prosimy o kontakt z ks. Łukaszem. Dziękujemy!
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnych spotkań rodzinnych i Bożej obecności w domach naszych.
Myśl tygodnia:
Nie gań poczynań bliźniego, zanim nie spojrzysz w głąb siebie.