1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka przeznaczona na rehabilitację Nikosia, dziecka cierpiącego na uszkodzenie mózgu, padaczkę, wzmożone napięcie mięśniowe. Serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie. (Nikoś był ochrzczony w naszej świątyni).
 2. Drodzy, już w sobotę, 4 czerwca, o godz. 17.00 ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski poświęci naszą świątynię. Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości przez Misje parafialne. Od środy zapraszamy na specjalne Triduum, w czasie którego na Mszy Św. o godz. 18.00 ks. Stanisław Miszczak, sercanin, będzie głosił Słowo Boże, które bezpośrednio przygotuje nas na to wydarzenie. (ks. Arcybiskup wyznaczył specjalnie ks. Stanisława do przygotowania parafii na uroczystość poświęcenia kościoła). W sobotę już od godz. 16.30 będziemy trwać w modlitwie. Za tydzień ks. Stanisław będzie głosił Słowo Boże.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 19.00 zapraszamy na Nieszpory Uroczystości Ducha Świętego.
 4. Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 5. Jeszcze w poniedziałek i we wtorek zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a od 1 czerwca na nabożeństwa do Serca Jezusa.
 6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • we wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
 • w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika;
 • w czwartek – I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 • w piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; I piątek – o godz. 8.00 Msza Św. dla szkoły podstawowej, od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Odwiedziny tylko po zgłoszeniu telefonicznym. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 • w sobotę – I sobota miesiąca – na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie zapraszamy w niedzielę, 5 czerwca, na godz. 15.00. Adoracji I sobotniej nie będzie.
 1. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszego liceum na rok 2022/2023. Szczegóły na stronie szkoły.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego odpoczynku.
  Myśl tygodnia:
  Dusza żywi się tym, czym się cieszy.