1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest on okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Słowo Boże głosi ks. Dawid Dziedzic, pallotyn, misjonarz w Wenezueli. Przed kościołem można złożyć ofiarę na misje prowadzone przez pallotynów w Wenezueli. W gazetce został umieszczony list Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na I Niedzielę Adwentu.
 2. W ubiegłym tygodniu na prace prowadzone w kościele zebraliśmy na tacę 6750 zł., a w kopertach 700 zł. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Roraty to Msza św. wotywna o Matce Bożej. Od jutra będzie odprawiana codziennie o godz. 6.00 (oprócz niedziel), dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Mszy św. o godz. 7.00 w dni powszednie nie będzie.
 4. Ze względu na pandemię opłatki i świece wigilijne będzie można kupić w zakrystii i kancelarii. Zostały one poświęcone na Mszy o godzinie 7:00.
 5. W tym tygodniu otrzymacie państwo tradycyjnie list z pomysłem na spotkania kolędowe.
 6. Chcemy przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Możecie drodzy włączyć się w tę akcję, przynosząc do kościoła lub kancelarii produkty żywnościowe, słodycze, prezenty. Przy obrazie Jezusa miłosiernego będzie wystawiony specjalny kosz.
 7. Chcemy zorganizować w tym roku zabawę sylwestrową w budynku szkoły podstawowej. Szczegóły u ks. Proboszcza.
 8. Za tydzień 6 grudnia na Mszy Świętej o godzinie 10 nastąpi wprowadzenie w posługę ministranta. Polecajmy Panu Bogu nowych ministrantów.
 9. Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich, który odbędzie się w sobotę, 4.XII. o godz. 16:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie – na Wzgórzach Krzesławickich. Więcej informacji na plakacie.
 10. W tym tygodniu przypada:
 • we wtorek– święto św. Andrzeja, Apostoła;
 • w czwartek – jest to I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 • piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, I piątek – o godz.8:00 Msza dla dzieci i młodzieży, od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Odwiedziny tylko po zgłoszeniu telefonicznym. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 • w sobotę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy; jest to I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00

Jeszcze do wtorku zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 w intencji naszych bliskich zmarłych podanych nam w wypominkach

Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli.

Myśl tygodnia: Kto pierwszy z siebie się zaśmiał, ten zapobiegł ośmieszeniu się.