1. W przyszłą niedzielę 4 września będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy wszystkich parafian, sympatyków i gości na Uroczystą Mszę Świętą odpustową o godz. 11.30 podczas której Ks. Prałat Jana Abrahamowicz – Dziekan dekanatu Bieńczyckiego dokona uroczystego obrzędu wprowadzenia Ks. Krzysztofa Wojdy SAC w urząd proboszcza. Przed Mszą Św. o godz. 11.15 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W przyszłą niedzielę, w dniu odpustu na boisku Wandy Kraków, jak to już jest w 20-letniej tradycji, nasza drużyna parafialna rozegra mecz charytatywny na rzecz Hospicjum Św. Łazarza. Mecz ten odbędzie się o godz. 16.00 a przeciwnikami naszymi będą Oldboye Wanda Kraków. W przerwie meczu odbędzie się licytacja atrakcyjnych fantów m.in. będzie można zdobyć replikę piłki, którą będą rozgrywane mecze na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Katarze, vouchery do restauracji, godzinny lot balonem, czy zabiegi kosmetyczne i wiele innych. Dla dzieci darmowa zjeżdżalnia. Z okazji 20-lecia powstania drużyny będzie urodzinowy tort. Serdecznie zapraszamy.
 3. Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msze Św. dla Zespołu Szkół Pallotyńskich odbędą się w następującym porządku:
 • 1 września o godz. 8.00 klasy VIII i Liceum, o godz. 9.00 klasy II i III ze szkoły podstawowej, o godz. 16.00 odbędzie się nabożeństwo poświęcenia tornistrów dla uczniów klas I;
 • 2 września o godz. 8.00 Msza Św. dla uczniów klas IV – VII – od godz. 7.40 możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
  Msza Św. dla uczniów i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 odbędzie się 2 września o godz. 9.00.
 1. W sobotę 10 września o godz. 15.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie.
 2. Prywatne przedszkole „Niedźwiadka Gruchatki” zaprasza dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 3. Przypominamy, że do końca tygodnia kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej do godziny 19.30. Od poniedziałku 5 września wracają godziny pracy kancelarii tak jak w roku szkolnym: od poniedziałku do piątku od 16 do 17.30.
 4. Nasz kościół otwarty jest codziennie od godz. 6.30 do 19 a w niedzielę do 21. Zapraszamy do modlitwy.
 5. Z roku na rok uszczupla się liczba parafian noszących na procesjach figury, feretrony i sztandary. W związku z tym chcemy zaprosić wszystkich, którzy mogliby włączyć się w to dzieło uświetniające uroczystości parafialne na piątek 2 września po Mszy Św. wieczornej do salki przy kancelarii parafialnej. Więcej informacji u Ks. Łukasza.
 6. Przypominamy, że w naszym kościele w każdą środę o godz. 17.00 prowadzona jest modlitwa różańcowa w intencji kapłanów.
 7. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 • w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich i zakonnych
 • w piątek – pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź, od godz. 9.00 odwiedziny chorych
 • w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, jest to także pierwsza sobota miesiąca. Czuwanie pierwszosobotnie będzie jednocześnie naszym przygotowaniem do odpustu parafialnego. Po Mszy Św. wieczornej odmówimy różaniec, po nim procesja Maryjna wokół Kościoła i zakończenie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.
  Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.