1. Dzisiaj rozpoczynają się Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą zwaną Roratami. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (Mszy Św. o godz. 7.00 nie będzie), dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 2. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas siódmych będzie w środę 30 listopada o godzinie 19.00 w szkole.
 3. W ubiegłą niedzielę na dalsze prace w kościele zebraliśmy na tacę 7180 zł, a w kopertach 1700zł.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Emilian Sigiel pallotyn z Pallotyńskiego Sekretariatu w Ząbkach. Dodatkowe Msze Święte z nauką rekolekcyjną od 5 do 7 grudnia o godz. 9.00.
 5. Od przyszłej niedzieli w kościele będzie ustawiony kosz, do którego będziemy mogli włożyć przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. Również od przyszłej niedzieli w kancelarii i zakrystii będziemy przyjmować zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. W kancelarii i zakrystii można już nabywać opłatki oraz wigilijne świece Caritas.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W poniedziałek, 28 listopada, zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne do kościoła na godz. 19.00. Obecność młodzieży obowiązkowa.
 9. Osoby żyjące w niesakramentalnych związkach zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2022 o godz. 16.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. Szczegóły na plakacie.
 10. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w środę – święto św. Andrzeja Apostoła;
 • w czwartek – I czwartek miesiąca od godz. 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich i zakonnych;
 • w piątek – I piątek miesiąca, od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, nowe osoby można zgłosić w kancelarii lub w zakrystii; od godziny 17.15 spowiedź.
 • w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Jest to także I sobota miesiąca. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy czuwanie pierwszosobotnie, które zakończymy Apelem Jasnogórskim
 1. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się Ewangelizacja na Barce. Spotkanie poprowadzi o. Dominik Sala OP ze wspólnoty Janki. Spotkanie będzie miało miejsce na barce Aquarius obok Mostu Dębnickiego i Jubilatu.
 2. Jeszcze do środy pół godziny przed wieczorną Mszą Św. odmawiamy jedną cząstkę różańca w intencji zmarłych podanych w wypominkach listopadowych.
 3. Przez cały grudzień różaniec za kapłanów w naszym kościele w każdą środę o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
  Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.