1. Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 – zmiana tajemnic różańcowych. Gościmy dzisiaj ks. Przemysława Krakowczyka, pallotyna. Przybliża nam sylwetkę Sługi Bożego Stanisława Szulmińskiego, kandydata na ołtarze. Po każdej Mszy św. można złożyć do puszek ofiarę na działanie Sekretariatu
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na nowe ołtarze w kościele. Na tacę zebraliśmy 6280 zł., w kopertach – 1110 zł.
 3. Zgodnie z prośbą ks. arb. Marka Jędraszewskiego, w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona po każdej Mszy św. zbiórka pieniędzy do puszek dla poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej na Spiszu.
 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
 • we wtorek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła,
 • w czwartek – jest to I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne
 • w piątek – jest to I piątek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja i spowiedź W okresie wakacyjnym nie będziemy odwiedzać chorych w domach. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z księdzem.
 • w sobotę – święto św. Tomasza, Apostoła, , święto, po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
 1. W czasie wakacji kancelaria będzie czynna od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.
 2. Do środy, przed Mszą św. wieczorną, odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusa. Zapraszamy.
 3. Trwa loteria fantowa. Po Mszy św. o godz. 11.30 zostaną rozlosowane nagrody. Dziękujemy za udział w festynie parafialnym, szczególnie Pani Dyrektor Przedszkola Prywatnego nr 11, jej mężowi i ekipie prowadzącej zabawy. Dziękujemy także naszej Szkole Podstawowej, Panu Wicedyrektorowi Szymonowi i Panu Zygmuntowi. Bóg zapłać Paniom: Bogusi, Wiesi, Ewie i Barbarze, Panu Ryszardowi za przygotowanie strefy kibica oraz Pani Wandzie za przygotowanie loterii.
 4. W czasie wakacji nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św.
 5. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszego Liceum im. Królowej Apostołów. W najbliższym roku zostaną utworzone klasy o profilu: językowo-turystycznym, biologiczno-chemicznym, humanistyczno-dziennikarskim. Zapraszamy.
 6. Przez całe wakacje nie będzie wychodziła nasza parafialna gazetka. Całej Redakcji dziękujemy za całoroczną pracę i życzymy miłego wypoczynku
 7. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych spotkań rodzinnych, Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia a odpoczywającym dobrej pogody.
  Myśl tygodnia:
  Prawda zwalcza nie tylko nieprawdę, ale i tych, co ją głoszą.