1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę zwykłą. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. W ubiegłą niedzielę na prace w kościele zebraliśmy na tacę 5820 zł., w kopertach 2120 zł.
 2. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie prowadzona kwesta na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
 • we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
 • w środę – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
 • w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; od godz. 17.00 zapraszamy na adoracje i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;
 • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; jest to I piątek miesiąca. Od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Odwiedziny tylko po zgłoszeniu telefonicznym. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 • w sobotę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; jest to I sobota miesiąca. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
 1. Dzisiaj obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. Dzisiaj także przeprowadzone jest badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).
 2. Młodzież klas siódmych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek tj. 27 września na godz. 19.00 do kościoła.
 3. Odpowiadając na aktualne potrzeby wiernych powstał pomysł, aby przy naszej parafii utworzyć Wspólnotę Małżeństw. Byłaby to okazja do wspólnego dzielenia się doświadczeniami życia rodzinnego w duchu wiary. Jest to również okazja by wspólnie zrobić coś dla wzajemnego dobra i zbudowania zwłaszcza w roku beatyfikacji wielkiego patrona Rodzin Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wszystkie małżeństwa, które chciałyby zaangażować się w to dzieło zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin na godz. 18.00. Po niej spotkanie w salce parafialnej.
 4. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30. Różaniec dla dzieci przez cały październik o godz. 16.30 w poniedziałki, środy i piątki – serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.
 5. Przychodnia na os. Szkolnym informuje o możliwości przyjęcia 3 dawki szczepionki przeciwko COVID-19 dla osób po 50-tym roku życia zaszczepionych szczepionkami Pfizer, Astra Zeneca oraz Johnson & Johnson, u których minęło 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia. Na szczepienia można zapisywać się w rejestracji..
 6. Przychodnia NZOZ „Szkolne” na osiedlu Szkonym 9 informuje o możliwości bezpłatnego zaszczepienia się przeciwko grypie. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej przychodni..
 7. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrej niedzieli i wszelkiego błogosławieństwa na każdy dzień.
  Myśl tygodnia:
  Żeby człowieka usłyszeć, wystarczy go wysłuchać, zamiast przesłuchiwać.