1. Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 – zmiana tajemnic różańcowych. W ubiegłym tygodniu na ławeczkę z ks. Kardynałem zebraliśmy na tacę 5170 zł, a kopertach 2270 zł.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
 • w środę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła,
 • w czwartek – jest to I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne
 • w piątek – jest to I piątek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja i spowiedź W okresie wakacyjnym nie będziemy odwiedzać chorych w domach. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z parafią.
 • w sobotę – I sobota miesiąca, po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
 1. W czasie wakacji kancelaria będzie czynna od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.
 2. Do czwartku, przed Mszą św. wieczorną, odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusa. Zapraszamy.
 3. Trwa loteria fantowa. Po Mszy św. o godz. 11.30 zostanie rozlosowana nagroda główna – rower.
 4. Przy gazetkach można kupić cegiełki na ławeczkę z ks. Kardynałem w postaci płyty ze zdjęciami z uroczystości konsekracji kościoła i procesji w Boże Ciało. Jeśli ktoś chciałby się znaleźć wśród fundatorów na tablicy przy ks. Kardynale, proszę o kontakt. Ławeczkę poświęci ks. Prowincjał 7 sierpnia na Mszy Św. o godz. 10.00.
 5. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek można będzie wesprzeć rehabilitację 11 letniej Marysi, cierpiącej na rzadką chorobę kości.
 6. W czasie wakacji nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św.
 7. W dniach 11-27 lipca w Świętej Katarzynie koło Kielc odbędą się rekolekcje oazowe dla młodzieży po 8 klasie szkoły podstawowej i starszej. Koszt 1200 zł. Informacje i zapisy u ks. Bartosza Olszewskiego SAC, który te rekolekcje poprowadzi. Serdecznie zapraszamy.
 8. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszego liceum na rok 2022/2023. Szczegóły na stronie szkoły. Zapraszamy.
 9. Zapraszamy na XXXXII Pieszą pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę, we Wspólnocie IV Nowohuckiej w dniach od 6 do 11 sierpnia 2022 r. Zapisy trwają do 30 lipca w kancelarii parafialnej, a od 1 do 5 sierpnia w Bazie Pielgrzymki w Arce Pana. Szczegóły na plakacie.
 10. Przez całe wakacje nie będzie wychodziła nasza parafialna gazetka. Całej Redakcji dziękujemy za całoroczną pracę i życzymy miłego wypoczynku
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych spotkań rodzinnych, Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia a odpoczywającym dobrej pogody.
  Myśl tygodnia:
  Prawda zwalcza nie tylko nieprawdę, ale i tych, co ją głoszą.