1. Przeżywamy III niedzielę Wielkanocną. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
– w środę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,
– w piątek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, I piątek miesiąca. Jest to szczególny dzień, w którym Pan Bóg wzywa nas (nie tyle nawet do spowiedzi), ale do przyjęcia Komunii św. Sytuacja, w której żyjemy, nie pozwoliła przed Świętami wszystkim wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. Ciągle jeszcze jest ona trudna. Zapraszamy przez cały dzień (od godz. 8.30 do 18.00) na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest możliwość skorzystanie ze spowiedzi, po uprzednim umówieniu się przez telefon. Co godzinę będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Parafii i wszystkich osób, które przystąpiły w tym dniu do spowiedzi i przyjęły Komunię św. Pragniemy odwiedzimy chorych w domach. Odwiedziny po uprzednim umówieniu się przez telefon;
– w sobotę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Jest to I sobota – po Mszy św. wieczornej rozpocznie się czuwanie I sobotnie. Prosimy uczestniczyć w tych wydarzeniach przez transmisję na stronie naszej Parafii: www.parafia.nowohuckie.pl
4. W naszym kościele na Mszy św. i nabożeństwach może być ok 40 osób. Zapraszamy.
5. W tym roku 1% można rozliczać do końca maja. Można przekazać na naszą parafię lub radio. Blankiety są na stoliku. Jeśli podatnik wcześniej rozliczał 1 procent podatku i przekazywał darowiznę na Pallotti.FM, to urząd skarbowy wyliczy nową wpłatę i przekaże ją na ten sam cel.
6. Radio Pallotti.FM rozprowadza maseczki. Koszt materiału i wyszycia to 8 zł. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła, w kancelarii i w zakrystii – za dobrowolna ofiarę, wspierając nasze radio i telewizję.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy wielkiej mocy i światła Bożego w codziennym życiu.
Myśl tygodnia:
Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.