1. Obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dodatkowe Msze św. ok. godz. 15.20 i o 19.00. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na nowe ławki w kościele. Zostały wstawione 24 ławki, już za nie zapłaciliśmy. Pozostała nam jeszcze połowa. Kiedy będą robione? To zależy od sytuacji. (Bóg zapłać za pomoc w postaci przekazanych ofiar na konto. Otrzymaliśmy 3240 zł. Fundatorami dotychczasowy ławek są: Bal Andrzejkowy, Bal Dobroczynny ostatkowy, ofiary z opłatków i kolędy, ofiary comiesięczne do kopert, a także ofiara rodziny Państwa Elżbiety i Jerzego Zaforymskich – ufundowali dwie ławki oraz ofiara Państwa Ewy i Zbigniewa Maćkowskich. Winni jesteśmy za oświetlenie boków kościoła – wymiana przepalonych halogenów – i za szafkę, która została zrobiona w spowiednicy). W sumie wynosi to 20 tysięcy zł. Były to już wcześniejsze zamówienia.
2. Paczki, które przygotowaliśmy dla potrzebujących (30 sztuk) to koszt 2300 zł. Część ofiar również została przekazana na konto, inne w postaci gotówki i rzeczy. Bóg zapłać.
3. Od jutra w naszym kościele na Mszy św. i nabożeństwach może być ok 40 osób. Zapraszamy.
4. W tym roku 1% można rozliczać do końca maja. Można przekazać na nasza parafię lub radio. Blankiety są na stoliku. Jeśli podatnik wcześniej rozliczał 1 procent podatku i przekazywał darowiznę na Pallotti.FM, to urząd skarbowy wyliczy nową wpłatę i przekaże ją na ten sam cel.
5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
– w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
– w sobotę – święto św. Marka, ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Marka i ks. Jarosława. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Marka. Na Mszę św. w intencji ks. Jarosława zapraszamy w poniedziałek, 27 kwietnia, o godz. 18.00.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w całym tygodniu pracy.
Myśl tygodnia:
Chwała idzie za tym, kto przed nią ucieka, a ucieka przed tym, kto ją goni.