1. W ubiegłą niedzielę na dalsze prace w kościele zebraliśmy na tacę 7587 zł. i 25 euro, a w kopertach 2000 zł.
 2. Po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne które prowadzi ks. Wiesław Guła, pallotyn, magister nowicjatu w Ząbkowicach Śląskich. Od poniedziałku do środy Msza Św. z nauką o godz.. 7.00, 9.00, 18.00; 20.00 – (pół godziny przed Mszą Św. możliwość spowiedzi). Ofiara na tacę w środę będzie przeznaczona na nowicjat księży pallotynów w Ząbkowicach Śląskich.
 4. Nasza świątynia jest kościołem stacyjnym. Z tej racji w piątek będziemy gościli Metropolitę Krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego, który w naszym kościele odprawi Mszę Św. i skieruje do nas pasterskie słowo. Po Mszy Św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. Siostry kalwarianki będą omadlać nasz kościół stacyjny. Taca z tej Mszy Św. będzie przeznaczona dla tych sióstr.
 5. W sobotę przypada I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy Św. wieczornej czuwanie pierwszosobotnie, które zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 6. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach przed świętami. Dodatkowe osoby prosimy zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.
 7. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach Św. będzie obrzęd poświęcenia palm. Odbywa się on zawsze na początku Mszy Św. W tym dniu przynosimy nasze skarbonki z jałmużną wielkopostną. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Nie będzie Mszy Św. o godz. 20.00.

Przed kościołem odbędzie się kiermasz świąteczny Zespołu Szkół Specjalnych nr 14. Będzie można nabyć m.in. palmy, ciasteczka, mały chlebek, ćwikłę, ozdoby świąteczne. Dobrowolne dary będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki uczniów do Płocka.

W tym dniu będziemy przeżywać 17. Nowohucką Drogę Krzyżową do Mogiły. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Robert Chrząszcz. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Potrzebujemy osoby, które poniosą tuby z nagłośnieniem oraz osoby porządkowe. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich porządkowych, biorących udział w Drodze Krzyżowej.

 • Zapraszamy na nabożeństkwa wielkopostne:
 • w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, nie będzie drogi krzyżowej o godz. 19.00;
 • w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego
 • W kościele jest ustawiony kosz, do którego można wkładać przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Przy wejściu do kościoła u pań z żywego różańca są do nabycia baranki z Caritasu.
 • Serdecznie zapraszamy chłopców młodszych i starszych do zostania ministrantem w Liturgicznej Służbie Ołtarza naszej parafii. Zbiórki dla lektorów, ministrantów i kandydatów będą w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Więcej szczegółów u ks. Łukasza.
 • Szkoła Branżowa i Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Nowej Hucie na os. Sportowym zaprasza na Dzień Otwarty w sobotę 1 kwietnia. Szkoła kształci dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Szczegóły na plakacie

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych niedzielnych spotkań oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień.