1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach Św. odbywa się błogosławienie palm. Dzisiaj przynosimy nasze skarbonki z jałmużną wielkopostną Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Przed kościołem odbywa się kiermasz świąteczny Zespołu Szkół Specjalnych nr 14. Można nabyć m.in. palmy, ciasteczka, mały chlebek, ćwikłę, ozdoby świąteczne. Dobrowolne dary będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki uczniów do Płocka.

 • Dzisiaj też zapraszamy na 17. Nowohucką Drogę Krzyżową. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Robert Chrząszcz. Rozpoczęcie o godz. 19.00, wyruszymy w stronę Mogiły. Nie będzie Mszy Św. o godz. 20.00.
 • W środę o godz. 19.30 (po Mszy Św. wieczornej) zapraszamy na spotkanie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci mają przyjąć sakrament chrztu w czasie świąt.
 • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • w piątek na drogę krzyżową o godz. 17.30;
 • dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego
 • W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź będzie w godz. 17.30 – 18.30.
 • W kościele jest ustawiony kosz, do którego można wkładać przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. Dary można przynosić do soboty W kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Paczki można będzie odebrać w sobotę od godz. 11.00. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Przy wejściu do kościoła u pań z żywego różańca są do nabycia baranki z Caritasu.
 • Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Triduum Paschalnym i do osobistej adoracji Jezusa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę (program został umieszczony w liście do Parafian i w gazetce). Jest także wydrukowany na tablicy ogłoszeń.
 • W Wielki Czwartek nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Intencja tej Mszy Św. zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 • W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie będą czytane wypominki.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy wielkich duchowych przeżyć podczas Triduum Paschalnego i radosnego poranka niedzieli wielkanocnej.