1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nowe ołtarze w naszym kościele. W ubiegłym tygodniu klerycy zebrali na potrzeby naszego Seminarium 4100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc.
 2. Dzisiaj ks. Łukasz Gołaś SAC głosi Słowo Boże i po Mszy św. zbiera do puszki ofiary na dzieło radia i telewizji. Jest to również czas Mszy św. dziękczynnej za posługę w Krakowie. Tą Mszę odprawi o godz. 11.30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy w sobotę 22 maja, na Mszę św. o godz. 21.00 w Wigilię tej uroczystości.
 4. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu w liturgii w sobotę wspominać będziemy św. Ritę z Cassia, zakonnicę.
 6. Nasza Orkiestra Parafialna prosi o głosowanie na projekt złożony do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, o nazwie „Orkiestra dla każdego – występy, działalność i rozwój Dętej Orkiestry Nowohuckiej”. Kod zadania KRK 26. Głosowanie odbędzie się w dniach od 14 maja do 14 czerwca b.r.
  Głosować można poprzez wypełnienie tradycyjnej karty do głosowania lub internetowo na stronie www.bo.malopolska.pl W każdą niedzielę od 16 maja do 13 czerwca, po Mszach św. będzie wystawiona przed wejściem do Kościoła urna z kartami do głosowania Głosować może każdy, kto ukończył 16 lat i jest zameldowany w Krakowie. W dni powszednie urny i karty wystawione będą przed kancelarią parafialną i w szkołach na os. Krakowiaków i ul. Bulwarowej.
  Pozyskane w ten sposób dofinansowanie będzie przeznaczone m.in. na występy, zakup instrumentów i nut, a także naukę gry na instrumentach w naszych szkołach i dla wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje na plakacie. Za każdy głos serdecznie dziękujemy!
 7. Prosimy szczególnie młodych ludzi o nawiedzanie kościoła. Przy wejściu został wystawiony tekst litanii loretańskiej zapraszamy do modlitwy jego treścią.
 8. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Św. ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego odpoczynku.
  Myśl tygodnia:
  Dusza żywi się tym, czym się cieszy.