1. Przeżywamy doroczny odpust ku czci św. Wincentego Pallottiego. Słowo Boże Słowo Boże będzie głosił ks. Jarosław Olszewski SAC, rektor wspólnoty pallotyńskiej w Żytomierzu i proboszcz parafii Jezusa Miłosiernego. Będzie można złożyć ofiarę na budujący się kościół w Żytomierzu. Jest to już tradycją, że w tym czasie wspomagamy budowę w tej świątyni. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 11.30, na której Słowo Boże będzie głosił opat cystersów ojciec Adrian Mróz OCist. W czasie uroczystości zostanie poświęcony ołtarz Serca Jezusowego.
 2. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru AMADEUM dzisiaj o godz. 19.00. W repertuarze tradycyjne kolędy polskie i zagraniczne.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w kościele. Na tacę zebraliśmy 5550 zł., a w kopertach 4900 zł.
 4. Przy gazetkach są wyłożone w kopertach obrazki kolędowe. Gdy ktoś jeszcze nie ma takiego obrazka, prosimy zabrać obrazek ze sobą. Na obrazku jest modlitwa, którą można wykorzystać w mieszkaniu podczas jego poświęcenia.
 5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła,
 • we wtorek – święto Narodzenia św. Pawła Apostoła,
 • w środę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa,
 • w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz radości w sercu.
  Myśl tygodnia:
  Rób, co możesz, a Bóg za ciebie uczyni, czego ty nie możesz.