1. Przeżywamy II niedzielę zwykłą. Dzisiejsza ofiara na tacę jest przeznaczona na dalsze prace w kościele (ołtarz Serca Jezusowego, Miłosierdzia Bożego,  ławeczka z ks. Kardynałem Franciszkiem Macharskim).
  2. Zakończyliśmy  Msze kolędowe. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i spotkanie. Rodziny, które chcą jeszcze przyjąć księdza z wizytą kolędową, proszone są o zgłaszanie adresu w kancelarii, w zakrystii lub telefonicznie. Od poniedziałku będziemy te rodziny odwiedzać. Można zabrać do domu koperty z modlitwą błogosławieństwa naszych mieszkań, które znajdują się przy gazetkach.
  3. W sobotę 22 stycznia będziemy wspominać św. Wincentego Pallottiego, naszego założyciela. Uroczystości odpustowe ku czci Pallottiego będą miały miejsce w przyszłą niedzielę. Słowo Boże będzie głosił ks. Jarosław Olszewski SAC, rektor wspólnoty pallotyńskiej w Żytomierzu i proboszcz parafii Jezusa Miłosiernego. Będzie można złożyć ofiarę na budujący się kościół w Żytomierzu. Jest to już tradycją, że w tym czasie wspomagamy budowę w tej świątyni. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 11.30, na której Słowo Boże będzie głosił opat cystersów ojciec Adrian Mróz OCist. W czasie uroczystości zostanie poświęcony ołtarz Serca Jezusowego.
  4. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru AMADEUM w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. W repertuarze tradycyjne kolędy polskie i zagraniczne.
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
  6. w poniedziałekśw. Antoniego, opata;
  7. w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  8. w piątekśw. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
  9. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz radości w sercu.

Myśl tygodnia:

Uśmiech jest najkrótszą odległością między ludźmi.