Od 3 do 6 stycznia 2020 roku w pallotyńskiej parafii w Krakowie będą miały miejsce Obchody Epifanijne przed Uroczystością Objawienia Pańskiego.

Niechże wreszcie obudzi się w nas wiara naszych dawnych ojców, a na widok Boskiego naszego Zbawiciela, który dla nas stał się małym Dzieckiem, niech sprawiedliwy nabierze ochoty, by w dobrym wzrastać i wytrwać, niech się grzeszny usposobi do pokuty i ufności w przebaczenie, trwający upornie w swych winach i błędach niech się lęka sądu Bożego, który mu zagraża. – tymi słowami św. Wincenty Pallotti zapraszała na obchody Uroczystej Oktawy Objawienia 2 stycznia 1850 roku, dwadzieścia dni przed swoją śmiercią. Była to ostatnia Epifania, w której wziął udział nasz założyciel.

Idąc śladem naszego Ojca, wpatrzeni w Dzieciątko Jezus, pragniemy po raz kolejny spotkać się u początku nowego roku, aby obudzić w nas wiarę. Obchody Epifanijne, choć przed Objawieniem, ale bardzo ważny czas, aby rok 2020 rozpocząć od rekolekcji w pallotyńskim wieczerniku na Bulwarowej w Krakowie.

Pomagać nam w tym będą zaproszeni głosiciele Dobrej Nowiny. 3 stycznia w piątek o 18.00 nasze rekolekcje rozpocznie ks. Czesław Parzyszek SAC, wieloletni prowincjał Księży Pallotynów w Polsce, inspirator i można powiedzieć wraz z śp. Kard. Franciszkiem Macharskim, założyciel Parafii na Bulwarowej. 4 stycznia w sobotę o 18.00 spotkamy się z naszym Metropolitą Krakowskim, ks. abp Markiem Jędraszewskim. 5 stycznia w niedzielę rekolekcje rozpoczną się o innej niż zwykle godzinie, bo o 13.00. Słuchać będziemy naszego współbrata, Metropolitę Białostockiego, ks. abp Tadeusza Wojdę SAC. 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, również spotkamy się na Mszy Świętej o godz. 13.00. Gościć będziemy ks. Waldemara Pawlika SAC. Tego dnia będziemy uczestniczyć w obrzędzie oddania czci Dzieciątku Jezus. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą i kończy się celebracją.

Zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, starszych, chorych, zagubionych i poszukujących do wspólnego budzenia naszej wiary. Transmisję z Obchodów Epifanii przeprowadzi tradycyjnie już Radio Pallotti.FM

Ks. Łukasz Gołaś SAC