1. Przeżywamy IV Niedzielę zwykłą. Święto Ofiarowania Pańskiego. Na wszystkich Mszach św. obrzęd poświęcenia gromnic (można je nabyć przy gazetkach). Jest to także XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarą do puszek można wesprzeć klasztory kontemplacyjne. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych O godz. 15.00 Msza św. dla Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i Róż Żywego Różańca. Po niej zapraszamy na spotkanie opłatkowe do salki parafialnej.
2. W ubiegłym tygodniu ks. Jarosław Olszewski, pallotyn zebrał 10 043 zł., 15 euro i 110 hriwni na budowę kościoła i Centrum Bożego Miłosierdzia w parafii Bożego Miłosierdzia w Żytomierzu na Ukrainie. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.
3. W tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek – św. Błażeja, biskupa i męczennika, po Mszy św. wieczornej spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– w środę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę; na każdej Mszy św. pobłogosławienie chleba;
– w czwartek – świętych męczenników Pawła Mikę i Towarzyszy. Jest I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
– I piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź dla dorosłych
4. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Dzieła pomocy św. Ojca Pio z bratem Robertem Millerem, kapucynem. Ofiarą do puszek można będzie wesprzeć to Dzieło.
5. 22 lutego organizujemy Bal dobroczynny. Zapraszamy do udziału. Więcej informacji i zapisy w Zakrystii. Jeżeli ktoś chciałby się włączyć w organizację balu – potrzebna jest pomoc fizyczna. Można też przekazać fanty na licytację.
6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Rzymu od 14 do 18 czerwca (zmiana terminu). Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w pracach całego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dalszego dobrego wypoczynku podczas ferii.
Myśl tygodnia:
Większego trzeba rozumu, aby czyjejś dobrej rady posłuchać, niż aby jej, komu udzielić.