1. Przeżywamy doroczny odpust ku czci św. Wincentego Pallottiego. Witamy w naszej wspólnocie ks. Sylwestra Fiećko, Pallotyna, Rektora Collegium Marianum w Wadowicach. Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże. Natomiast o godz. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu orkiestry Matki Bożej Pocieszenia i chóru AMADEUM. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na ławki w kościele. Do tej pory zebraliśmy 62 tysiące zł. Prosimy też o sugestie odnośnie wyglądu i funkcjonalności ławeczki (np. herb rzeźbiony czy malowany?).
2. Na pomoc dla dzieci w Syrii zebraliśmy do puszek 3200 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
3. Za tydzień będziemy gościli ks. Jarosława Olszewskiego, pallotyna. Będziemy mogli ofiarą do puszek wspomóc budowę kościoła w Żytomierzu.
4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Sebastiana, męczennika. Jest to dzień imienin ks. Sebastiana. Zapraszamy na Msze św. w jego intencji o godz. 18.00
– we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
– w środę – wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, naszego założyciela; o godz. 16.00 zapraszamy do kościoła na tradycyjne jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św.;
– w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
– w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
5. Zakończyliśmy już wizytę kolędową. Podsumowanie kolędy będzie 9 lutego. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 17.30.
6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Rzymu od 14 do 18 czerwca (zmiana terminu). Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii. Pielgrzymka do Grecji, ze względu na małą liczbę zainteresowanych, jest odwołana.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz radości w sercu.
Myśl tygodnia:
Uśmiech jest najkrótszą odległością między ludźmi.