1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W ubiegłym tygodniu na ławki w kościele zebraliśmy na tacę 4930 zł., w kopertach 3350 zł. Bóg zapłać.
2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy w sobotę, 30 maja, na Mszę św. o godz. 21.00 w Wigilię tej uroczystości.
3. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
– we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
– w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
– w sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów, patronki SAC.
5. W piątek o godz. 9.00 i 18.00 ks. bp Janusz Mastalski udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczniów i pracowników Liceum im. Królowej Apostołów – jest to święto patronalne Szkoły.
W sobotę o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 dwadzieścioro dzieci otrzyma I Komunię św.
Pamiętajmy o młodzieży i dzieciach w naszych modlitwach.
6. Prosimy szczególnie młodych ludzi o nawiedzanie kościoła. Przy wejściu został wystawiony tekst litanii loretańskiej zapraszamy do modlitwy jego treścią. Kościół otwarty jest przez cały dzień. Można telefonicznie umówić się na spowiedź, czy przyjęcie komunii św.
7. Trwa konkurs pt. „Razem z Matką Bożą i św. Janem Pawłem II”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ma na celu pogłębienia pobożności Maryjnej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenia do codziennej modlitwy o godz. 17.30 nabożeństwem majowym. Na Facebooku powstało wydarzenie: Majowy chalange (wym.: czalendż). Możemy tam dzielić się efektami pracy. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.
Patronat nad konkursem objęli: ks. bp Janusz Mastalski i Sekretariat ds. Apostolstwa naszej Prowincji.
Bardzo prosimy o nadsyłanie propozycji nagród w konkursie. Otrzymaliśmy już kolejne nagrody dla uczestników konkursu: wyjazd na weekend do Sandomierza dla dziecka i opiekuna, zestaw artystyczny, wyjście do Muzeum Diecezjalnego.
8. W tym roku 1% można rozliczać do 1 czerwca. Można przekazać na naszą parafię lub radio.
9. Zapraszamy na wakacyjny wypoczynek do Jeziornej Osady 22 lipca – 1 sierpnia. Wyjazd odbędzie się autobusem lub pociągiem – jeszcze tego nie wiemy. Czekamy na zarządzenia. Ale można rezerwować miejsca, ponieważ mamy zarezerwowany cały ośrodek. Zapisy w kancelarii lub u ks. Proboszcza i ks. Łukasza.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego odpoczynku.
Myśl tygodnia:
Dusza żywi się tym, czym się cieszy.