1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na nowe ołtarze w kościele. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie.
 2. W tym roku będziemy obchodzić koronację Obrazu Pani Budzowskiej koronami biskupimi. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 29 sierpnia w Budzowie, gdzie o godz. 11.30 ks. abp Marek Jędraszewski będzie przewodniczył Mszy Świętej. Zachęcamy Was gorąco do udziału we wspólnej modlitwie, jak i do pielgrzymowania do Matki Bożej Budzowskiej.
 3. Planowana na środę sierpniowa Ewangelizacja na Barce nie odbędzie się. Przepraszamy.
 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • we wtorek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej;
 • w piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
 • w sobotę – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
 1. Za tydzień przed kościołem będą rachmistrze spisowi. Będzie możliwość udziału w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Można będzie także kupić miód.
 2. W czasie wakacji kancelaria jest czynna od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.
 3. 1 września w godz. od 16.00 do 20.00 organizujemy na boisku szkolnym Festyn Parafialny. Będą różne zabawy dla dzieci. Chcemy też zorganizować tradycyjna loterię fantową. Prosimy o fanty na loterię.
 4. 5 września będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Uroczystą Mszę św. o godz. 11.30 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Już dziś zapraszamy na tę uroczystość.
 5. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i wiele łask w pracach całego tygodnia.
  Myśl tygodnia:
  Dobrze jest oprzeć się o drugiego, bo nikt nie dźwiga życia sam.