1. Przeżywamy XXVII Niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Przed kościołem MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę prowadzi zbiórkę na dofinansowanie leczenia swoich podopiecznych.
2. Witamy w naszej wspólnocie ks. Grzegorza Wiktora SAC. Ks. Grzegorz jest nauczycielem katechezy w liceum Królowej Apostołów. Będzie też uczestniczył w życiu naszej parafii.
3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. Kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy VIII rozpoczynają przygotowania. Zapraszamy na Mszę św. inauguracyjną w poniedziałek, 7 października, na godz. 19.30. Mile widziana obecność rodziców.
5. Za tydzień będzie XIX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołami w całej Polsce będzie odbywać się zbiórka ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”. Bóg zapłać za wspomożenie tej inicjatywy.
6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
– w środę – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
7. W niedzielę w Arce Pana o godz. 18.00 będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Natomiast w naszej parafii na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
8. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy dzieci. Natomiast przez cały tydzień na godz. 17.30 wszystkich parafian.
9. 12 października w sobotę, zapraszamy na 1-wsze Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne „Odpowiedzialni. Nowa Huta+” na Hali Wanda obok stadionu żużlowego. O godz. 8.30 rozpocznie się spotkanie dla seniorów. Na początku ks. Proboszcz zaprasza na kawę. O godz. 14.00 spotkanie dla młodzieży, które zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 16.00 spotkanie dla każdego: konferencje, godz. 19.15 Msza Św., a po niej koncert uwielbienia. Gościć będziemy m.in. bpa Janusza Mastalskiego, Wincentego Podobińskiego, Jana Budziaszka, Michała Bukowskiego, ks. Mikołaja Konarskiego, ks. Krzysztofa Kralkę i ks. Prowincjała Zenona Hanasa. Program jest na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Liczymy na waszą obecność. W ramach duchowego przygotowania, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do naszego kościoła: w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.00 do godz. 7.00.
10. Przyjmujemy wypominki. Można je składać w kancelarii i w zakrystii. Za wszystkich zmarłych w naszych domach pallotyńskich przez cały listopad będą odprawiane codziennie 24 Msze św. W naszej parafii będzie odmawiany codziennie różaniec o godz. 17.30.
11. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Dobrze jest oprzeć się o drugiego, bo nikt nie dźwiga życia sam.