1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu „Gaudete”. O godz. 19.00 będzie Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy. Przed kościołem można ofiarą do puszek wesprzeć w nieszczęściu, które spotkało kościół we Lwowie. W trakcie budowy spłonął nowy dach kościoła. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 2. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. Jerzy Niedbała. Będą trwały do wtorku włącznie. Dodatkowe Msze św. w poniedziałek i we wtorek o godz. 9.00 i 20.00. Pół godziny przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty Taca w poniedziałek i we wtorek będzie przeznaczona dla ks. Jerzego jako podziękowanie za głoszone Słowo Boże.
 3. W tym tygodniu wspominać będziemy:
 • w poniedziałek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę;
 • we wtorek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kocioła.
 1. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.00, dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W dni powszednie Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie.
 2. Chcemy przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Możecie drodzy włączyć się tę akcje przynosząc do kościoła lub kancelarii produkty żywnościowe słodycze prezenty. Przy obrazie Jezusa miłosiernego jest wystawiony specjalny kosz. Wydawanie paczek 21 grudnia od godz. 13.
 3. Ze względu na pandemie opłatki i świece wigilijne będzie można kupić przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w kancelarii. W imieniu naszej parafii nikt nie roznosi opłatków i świec po naszych osiedlach.
 4. Chcemy zorganizować w tym roku zabawę sylwestrową w budynku Szkoły Podstawowej. Cena to 240 zł. od osoby (największy koszt to catering). Szczegóły u ks. Proboszcza.
 5. W czwartek 16 grudnia o godz. 18 w Arce Pana odbędzie się poświęcenie figury MB Królowej Pokoju, która ma upamiętnić „Duchownych Niezłomnych” – księży prześladowanych i pomordowanych przez komunistów. Serdecznie zapraszamy.
 6. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnych spotkań rodzinnych i Bożej obecności w domach naszych.
  Myśl tygodnia:
  Jeden mówi o Jezusie, a my z Nim rozmawiamy.