1. W ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” dla Kornelii i Szymonka zebrało 1816 zł. i 5 euro. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 2. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 3. W dniach 11 – 13 marca dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych będą przeżywać rekolekcje wielkopostne „Rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem”. W poniedziałek i we wtorek spotkania odbywać się będą w godz. 9.30 – 11.30 w naszym kościele. We środę spotkanie będzie w Bazylice Św. Michała Archanioła na Skałce.
 4. W przyszłą sobotę i niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Rekolekcje dla Nauczycieli, które poprowadzi ks. Jacek Wróbel SAC. Szczegóły na plakacie.
 5. Zapraszamy na nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne w dniach 26 – 29 marca, które poprowadzi ks. Wiesław Guła SAC, magister nowicjatu w Ząbkowicach Śląskich.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 7. w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00;
 8. w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego
 9. W kościele jest ustawiony kosz, do którego można wkładać przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Przy wejściu do kościoła u pań z żywego różańca są do nabycia baranki z Caritasu.
 11. Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” organizuje wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Młodych do Medjugorie w dniach 24 – 31 lipca 2023 r. Temat tegorocznego festiwalu: „Oto moja matka i moi bracia!”. Koszt 500 zł + 180 euro. Uczestnictwo w wyjeździe od 16 roku życia. W ramach wyjazdu, oprócz uczestnictwa w planie Festiwalu, przewidziana jest wycieczka do Mostaru i zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz wyjazd na wodospady Kravica z kąpaniem i plażowaniem. W naszym pallotyńskim domu uczestnicy zakwaterowani zostaną w pokojach 2‑ i 3‑osobowych z łazienkami. Posiłki: śniadanie i obiadokolacja. Zapisy przedłużone do 18 marca u ks. Łukasza
 12. Serdecznie zapraszamy chłopców młodszych i starszych do zostania ministrantem w Liturgicznej Służbie Ołtarza naszej parafii. Zbiórki dla lektorów, ministrantów i kandydatów będą w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Więcej szczegółów u ks. Łukasza.
 13. Na stoliku z gazetkami znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Zachęcamy do wzięcia takiej skarbonki, szczególnie dzieci oraz młodzież, i w miarę możliwości podzielenia się z potrzebującymi skromnym darem materialnym. Skarbonki prosimy składać w zakrystii w Niedzielę Palmową. Zebrane w ten sposób ofiary przekażemy na pomoc osobom potrzebującym.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych niedzielnych spotkań oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień.