1. Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą. Jest to XX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem: „Totus Tuus”. Przed kościołami w całej Polsce odbywają się zbiórki ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”. Bóg zapłać za wspomożenie tej inicjatywy. Ofiara na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ławki w kościele.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy wspominać:
 • we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 • w czwartek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;
 • w piątek – św. Jadwigę Śląską;
 • w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 1. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty. O godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Łukasza Gołasia i ks. Łukasza Sobolewskiego.
 2. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30. Różaniec dla dzieci przez cały październik o godz. 16.30 w poniedziałki, środy i piątki – serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.
 3. Przez cały miesiąc listopad w kościołach prowadzonych przez księży pallotynów codziennie będą odprawiane 24 Msze św. za zmarłych polecanych nam w wypominkach. W naszej parafii zmarłych polecać będziemy w modlitwie różańcowej przez cały miesiąc o godz. 17.30. Wypominki można składać w kancelarii i zakrystii.
 4. Są do kupienia nowe czasopisma (miesięczniki) dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Staś”. Zachęcamy do prenumeraty tych Czasopism. Można to zrobić w zakrystii.
 5. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy pogody ducha i bogatych refleksji w nadchodzącym tygodniu.
  Myśl tygodnia:
  Dzięki zgodzie małe rzeczy rosną, przez niezgodę – wielkie upadają.