1. Przeżywamy XV niedzielę zwykłą. Słowo Boże głosi ks. Mariusz Zakrzewski, pallotyn, Sekretarz do spraw misji. Po każdej Mszy św. możemy wesprzeć ofiarą misje prowadzone przez pallotynów (możne też ofiarować znaczki pocztowe, popsute telefony oraz plastikowe korki od butelek, z których będą zrobione misyjne różańce).
 2. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na nowe ołtarze w kościele. Po mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.
 3. W ubiegłą niedzielę na pomoc na rzecz poszkodowanych w wyniku pożaru w Nowej Białej zebraliśmy do puszek 5350 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
 • w poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
 • we wtorek – świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta,
 • w czwartek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła;
 • w piątek – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel (Najświętszą Maryję Pannę Szkaplerzną).
 1. 13 lipca do godz. 13.00 można składać elektro-odpady na parkingu przy plebanii. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc „Kościołowi w potrzebie”.
 2. W czasie wakacji kancelaria jest czynna od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30
 3. 31 lipca planujemy Bal Dobroczynny „Pallotyni i przyjaciele” w Zajeździe Szlacheckim. Początek o godz. 19.30, dobra zabawa będzie przez całą noc. Koszt – 140 zł. od osoby. W trakcie Balu będzie przeprowadzona licytacja na ufundowanie ołtarza Matki Bożej fatimskiej i Dzieciątka Jezus.
 4. Zapraszamy do udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Zapisy w Arce Pana w dniach od 1 do 5 sierpnia. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i na Facebooku.
 5. Nad Zalewem znaleziono medalik z Matką Bożą. Jest do odebrania w kancelarii.
 6. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6 – 14 lat do udziału w półkoloniach organizowanych przez nauczycieli naszej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Będą one w 3 turnusach. Szczegóły na plakacie
 7. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Apostołów na ul. Bulwarowej 33. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 8. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz dobrego wypoczynku wakacyjnego.
  Myśl tygodnia:
  Piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie.