1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona ławki w naszym kościele.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
 • w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, nasza parafia zaproszona jest na odpust do Mogiły na godz. 18.00;
 • we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
 • w środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
 • w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 1. Wczoraj 38 dzieci przyjęło I Komunię Św. w naszej Parafii. Pamiętajmy o tych dzieciach w naszej modlitwie.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza Św. dla lektorów, ministrantów, kandydatów na ministranta, scholi i dla dziewczyn, które chcą śpiewać w naszej scholi. Po Mszy Św. spotkanie dla wszystkich w bibliotece parafialnej.
 3. W sobotę, 26 września, o godz. 19.00 adoracja dla młodzieży, prowadzona przez naszą scholę. Zakończenie adoracji o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, następnie rekreacje w salce parafialnej. Zaprasza Ks. Łukasz Sobolewski SAC.
 4. W związku z brakiem możliwości rozegrania meczu charytatywnego z powodu pandemii, księża pallotyni i drużyna parafialna przygotowali na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie krzyże z napisem Pola Nadziei – symboliczne cegiełki wsparcia, które będzie można nabyć w zakrystii. Koszt wykonania krzyża to ok. 20 zł, ale bardzo liczymy na hojność darczyńców, bo przecież chodzi o wsparcie działalności naszego nowohuckiego Hospicjum, które ma bardzo trudną sytuację finansową.
 5. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego kościoła.
  Myśl tygodnia:
  Zgięte kolana i złożone ręce są gestami wolnego człowieka.