1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest on okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Równocześnie przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. W gazetce został umieszczony list ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na pierwszą niedzielę Adwentu. Zapraszamy do lektury. Przed kościołem jest prowadzona zbiórka na rzecz małych piłkarzy. Za uzbierane pieniądze będzie zakupiony sprzęt sportowy.
2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz. 19.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Przed kościołem, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 wraz z nauczycielami, przeprowadzą zbiórkę do puszek oraz kiermasz pierników i kartek świątecznych, z którego dochód w całości przekazany zostanie na rzecz małego Kacperka. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni i wymaga podania leku wartego aż 8 mln złotych.
3. Roraty to Msza św. wotywna o Matce Bożej. Od jutra będzie odprawiana codziennie o godz. 6.00 (oprócz niedziel), dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie.
4. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5. W tym tygodniu przypada:
– we wtorek– wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
– w środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
– I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
– I piątek miesiąca – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa., biskupa i doktora Kościoła. O godz. 8.00 Msza św. dla Szkoły Podstawowej. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;
– w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, jest to I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
6. W tym tygodniu będą roznoszone listy i opłatki. Będą je roznosić: na os. Krakowiaków – Pani Wanda Rzechowicz, na os. Sportowym i Zielonym – Panie Grażyna i Ewa Jeleń, na ul. Bulwarowej i Odmogile – Pan Paweł (kościelny). Ofiary, które tradycyjnie składacie Państwo przy okazji otrzymania opłatków, będą przeznaczone na finansowanie ławek w kościele. Projekt można zobaczyć przy wejściu do kościoła.
7. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne i opłatki.
8. Zapraszamy na Dobroczynny Bal Sylwestrowy pod hasłem „Pallotyni i Przyjaciele”. Dochód z balu przeznaczony będzie na wyjazd do Lourdes osób chorych. Szczegóły na plakatach. Informacje dodatkowe i zapisy w zakrystii i w kancelarii.
9. Organizujemy wyjazd na ferie zimowe dla uczniów szkoły podstawowej od klasy 4-tej do 8 mej w terminie od 26 stycznia do 2 lutego 2020 roku. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach w przyszłym roku: do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego; do Grecji od 12 do 19 lutego i do Rzymu od 2 do 6 czerwca. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego przygotowania się do rekolekcji, które będziemy przeżywać od 14 grudnia.
Myśl tygodnia:
Kto pierwszy z siebie się zaśmiał, ten zapobiegł ośmieszeniu się.