1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. O godz. 19.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Przed kościołem, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 wraz z nauczycielami, prowadzą zbiórkę do puszek oraz kiermasz pierników i kartek świątecznych, z którego dochód w całości przekazany zostanie na rzecz małego Kacperka. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni i wymaga podania leku wartego aż 8 mln złotych.
2. Jutro ks. Proboszcz będzie obchodził imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji jutro o godz. 18.00.
3. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kiermasz prac świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatu terapii Zajęciowej z osiedla Centrum C nr 7. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rehabilitację społeczną uczestników Warsztatu. Prosimy o wsparcie osób niepełnosprawnych. Równocześnie informujemy, iż Warsztat przez cały rok przyjmuje zapisy chętnych osób niepełnosprawnych. O godz. 19.00 z okazji święta Wspólnoty GAUDETE zapraszamy na Godzinę Uwielbienia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dalsze prace w kościele (ławki).
4. Od 14 grudnia będziemy przeżywać parafialne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje prowadzić będzie ks. Wiaczesław Gryniewicz SAC.
5. Przed kościołem Wspólnota Żywego Różańca rozprowadza opłatki i świece Caritasu.
6. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w piątek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę,
– w sobotę – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
7. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.00, dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
8. Na święta chcemy przygotować paczki żywnościowe dla potrzebujących. Bardzo prosimy o mąkę, cukier, makaron, olej, ryż, słodycze itp. Prosimy też o zgłaszanie potrzebujących. Paczki chcemy przekazać potrzebującym w sobotę, 21 grudnia, w godz. 10.00 do 12.00 w salce parafialnej.
9. Zapraszamy na Dobroczynny Bal Sylwestrowy pod hasłem „Pallotyni i Przyjaciele”. Dochód z balu przeznaczony będzie na wyjazd do Lourdes osób chorych. Szczegóły na plakatach. Informacje dodatkowe i zapisy w zakrystii i w kancelarii.
10. Organizujemy wyjazd na ferie zimowe dla uczniów szkoły podstawowej od klasy 4 tej do 8 mej w terminie od 26 stycznia do 2 lutego 2020 roku. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
11. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach w przyszłym roku: do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego; do Grecji od 12 do 19 lutego i do Rzymu od 2 do 6 czerwca. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego przygotowania się do rekolekcji, które będziemy przeżywać już od soboty oraz wielu łask na cały tydzień.
Myśl tygodnia:
U nas nieraz bywa tak, że im, co mniej święte, tym więcej poświęcone.