1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Po każdej Mszy św. można wesprzeć ofiarą do puszek podopiecznych Stowarzyszenia Charytatywnego DOBROSŁAW. W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy już od wielu lat Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Eucharystia i misje”. Przed kościołem ofiarą do puszek można będzie wesprzeć Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, które w imieniu Kościoła w Polsce pomaga misjom. Można także wspomóc to dzieło wysyłając sms-a na numer 72032 o treści „Misje”.
 2. W gazetce parafialnej znajduje się List pasterski abp. Marka Jędraszewskiego na Wielki Post 2020 roku. Zapraszamy do lektury.
 3. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkane Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W środę w liturgii będziemy obchodzili święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu o godz. 00 Instytut Ewangelizacji Świata i  Wspólnota Gaudete zapraszają na wieczór uwielbienia i uzdrowienia, który odbędzie się w naszej parafii. W planie spotkania: Msza św. z nowenną do Matki Bożej Pocieszenia, uwielbienie Boga, konferencja Marii Vadii, modlitwa wstawiennicza. Maria Vadia jest katolicką, świecką misjonarką, założycielką fundacji Chwała Boża. Mieszka w Stanach Zjednoczonych, ale jako ewangelizatorka. W czasie spotkania będzie możliwość kupienia książek Marii oraz złożenia ofiary na jej działalność misyjną.
 5. W tym tygodniu przypadają:
 • I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
 • I piątek miesiąca, o godz. 8.00 Msza św. dla dzieci i młodzieży szkoły św. Wincentego Pallottiego. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź dla dorosłych;
 • I sobota miesiąca – o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się czuwanie I sobotnie.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17 30, o godz. 19.00 nabożeństwo drogi krzyżowej będzie prowadziła młodzież klas VII przygotowująca się do bierzmowania, zapraszamy też rodziców ;
 • w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. Zapraszamy rodziny z dziećmi, małżeństwa, osoby samotne i starsze na „Wakacje z pallotynami”, które będą miały miejsce, tak jak rok temu, w Jeziornej Osadzie koło Malborka od 22 lipca do 1 sierpnia. Wakacje połączone są przede wszystkim z wypoczynkiem, ale również odwiedzeniem takich miejsc jak: Gdańsk, Krynica Morska, Malbork, Gietrzwałd czy Ruciane-Nida. Więcej informacji na ulotkach i naszej stronie internetowej. Już można się zapisywać.
 2. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Cypr szlakiem pierwszej podróży misyjnej św. Pawła od 25 do 29 marca oraz do Rzymu od 14 do 18 czerwca. Foldery i informacje dostępne w zakrystii i w kancelarii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego przygotowania się do świat.

Myśl tygodnia:

Lepszy sąsiad za murem niż brat za morzem.