1. Przeżywamy VII niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za ofiary złożone na nowe ławki do kościoła. Na tacę zebraliśmy 6300 zł., w kopertach – 1000 zł. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze Stowarzyszenia Charytatywnego DOBROSŁAW będą prowadzili zbiórkę na pomoc dla ciężko chorych dzieci. Wspomóżmy ich w tym dziele.
2. Spotkanie przed sakramentem bierzmowania dla klas VII będzie w poniedziałek o godz. 18.00 w szkole na ul. Bulwarowej.
3. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową zapraszamy na Msze św. i obrzęd przyjęcia na głowę popiołu o godz. 7.00, 8.00 – Msza św. dla szkoły podstawowej, 9.00, 18.00 i 20.00. Pół godziny przed każdą Mszą św. możliwość spowiedzi.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17 30, młodzież – o godz. 19.00;
– w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
5. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.
6. Trwa rekrutacja do klas I–szych Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na rok szkolny 2020/21. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
7. Zapraszamy rodziny z dziećmi, małżeństwa, osoby samotne i starsze na wakacje z pallotynami, które będą miały miejsce, tak jak rok temu, w Jeziornej Osadzie koło Malborka od 22 lipca do 1 sierpnia. Wakacje połączone są przede wszystkim z wypoczynkiem, ale również odwiedzeniem takich miejsc jak: Gdańsk, Krynica Morska, Malbork, Gietrzwałd czy Ruciane-Nida. Więcej informacji na ulotkach i naszej stronie internetowej. Już można się zapisywać.
8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Cypr szlakiem pierwszej podróży misyjnej św. Pawła od 25 do 29 marca oraz do Rzymu od 14 do 18 czerwca. Foldery i informacje dostępne w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych niedzielnych spotkań oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Rób, co możesz, a Bóg za ciebie uczyni, czego ty nie możesz.