1. II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy już od wielu lat Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Eucharystia i misje”. Przed kościołem ofiarą do puszek można wesprzeć Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, które w imieniu Kościoła w Polsce pomaga misjom. Można także wspomóc to dzieło wysyłając sms-a na numer 72032 o treści „Misje”.
2. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona jest na dalsze prace w kościele. Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” w ubiegłą niedzielę zebrało 1828 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Uwielbienie Boga ze św. Michałem Archaniołem i chórami aniołów.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19 00.
– w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17 00. Po nabożeństwie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
5. W sobotę, 14 marca, o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie po pielgrzymce do Ziemi Świętej w 2020 roku.
6. Na stoliku przy gazetkach są dostępne skarbonki na jałmużnę wielkopostną 2020 roku. Baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii.
7. Zapraszamy na „Wakacje z pallotynami”, które będą miały miejsce, tak jak rok temu, w Jeziornej Osadzie koło Malborka od 22 lipca do 1 sierpnia. Wakacje połączone są przede wszystkim z wypoczynkiem. Więcej informacji na ulotkach i naszej stronie internetowej. Już można się zapisywać.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego przygotowania się do świat.
Myśl tygodnia:
Lepszy sąsiad za murem niż brat za morzem.