1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest on okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Równocześnie przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka na rzecz naszego parafianina, 9-letniego Krzysia, chorego na cukrzycę insulinozależną (ze śpiączką).
3. Roraty to Msza św. wotywna o Matce Bożej. Od jutra będzie odprawiana codziennie o godz. 6.00 (oprócz niedziel), dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie.
4. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5. W tym tygodniu przypada:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
– we wtorek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
– I czwartek miesiąca – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
– I piątek miesiąca – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 8.00 Msza św. dla Szkoły Podstawowej Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;
– w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
6. W przyszłą niedzielę ks. Proboszcz będzie obchodził imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00. Natomiast o godz. 19.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Najświętszej Marii Panny.
7. Młodzież z klas VIII przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy we wtorek na godz. 19.00 do szkoły przy ul. Bulwarowej 33.
8. W niedziele Adwentu podczas mszy o godzinie 18:00 będzie posługiwał chór AMADEUM. 10 minut przed Mszą św. zapraszamy na przygotowanie do liturgii.
9. Dzisiaj odbywają się wybory do Rad Dzielnic. Pamiętajmy, że jedynym sposobem, aby poprzeć swojego kandydata na radnego w lokalnym samorządzie jest pójście na wybory i zagłosowanie na niego.
10. W tym tygodniu będą roznoszone listy i opłatki. Będą je roznosić Panie z Żywego Różańca i alumn Łukasz. Ofiary, które tradycyjnie składacie Państwo przy okazji otrzymania opłatków, będą przeznaczone na finansowanie Krzyża św. do prezbiterium.
11. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne, kalendarze.
12. Zapraszamy na Dobroczynny Bal Sylwestrowy pod hasłem „Pallotyni i Przyjaciele”. Dochód z balu przeznaczony będzie na wyjazd do Lourdes osób chorych. Szczegóły na plakatach. Informacje dodatkowe i zapisy w zakrystii i w kancelarii.
13. Zapraszamy na ferie zimowe młodzież i dzieci od klasy 4 podstawowej do Zakopanego w terminie 12 – 19 stycznia. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian..
14. Zapraszamy również na Rekolekcje w Drodze do Medjugorie 28 kwietnia – 5 maja 2019 r., które poprowadzi ks. Łukasz. Więcej informacji na plakatach oraz naszej stronie internetowej.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego przygotowania się do rekolekcji, które będziemy przeżywać od 16 grudnia.
Kto pierwszy z siebie się zaśmiał, ten zapobiegł ośmieszeniu się.