1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą. Bóg zapłać ks. Witaliemu za głoszone Słowo Boże. Po każdej Mszy św. ofiarą do puszek można będzie wspomóc budowę kościoła w Żytomierzu, w którym wikariuszem jest ks. Witalij. O godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia (o godz. 17.00 – Adoracja).
2. W ubiegłym tygodniu przed kościołem zebrano na rzesz Hospicjum św. Łazarza 2852,82 zł i 6 €, natomiast na meczu – 2657,27 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 15.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na prace przy kościele.
4. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
– w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
– w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
– w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
5. W piątek 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża, nasza parafia zaproszona jest na odpust do Mogiły na godz. 18.00.
6. W sobotę 15 września w Domus Mater na ulicy Saskiej 2c w Krakowie, odbędzie się konferencja „Biblia o finansach”. Szczegółowe informacje dotyczące tematyki i sposobu rejestracji znajdują się w gazetce.
7. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz chętnych, którzy pragnęliby wstąpić do Służby Liturgicznej, na zbiórkę w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
8. Zapraszamy na próbę scholi dziecięcej w przyszłą niedzielę o godz. 10.00
9. 22 września, w sobotę, organizujemy pielgrzymkę rowerową z naszej Parafii do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Informacji udziela ks. Sebastian.
10. Zapraszamy na pielgrzymki lotnicze: do Fatimy w dniach 18 21 października 2018 r., do Paryża w dniach 14-18 listopada 2018 r., do Ziemi Świętej w dwóch terminach: w ferie zimowe 19 – 26 stycznia 2019 r. i drugi termin od 23 lutego do 2 marca 2019 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia. Ks. Witaliemu i całej Jego Parafii życzymy szybkiego wzrostu duchowego i materialnego.
Poznać łatwo w starości, jaki kto był w młodości.