1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. Ofiara na tacę przeznaczona jest na dalsze prace w naszym kościele. Na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
2. W przyszła niedzielę Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym będzie prowadziło przed kościołem kwestę na rzecz tych osób.
3. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
– we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,
– w czwartek – wspomnienie św. męczenników Andrzej Kim Taegom, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
– w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
– w sobotę – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.
4. Uczniów klas VIII przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w środę, 19 września, na godz. 19.00 do Liceum im. Królowej Apostołów (ul. Bulwarowa 33).
5. Zapraszamy na próbę scholi dziecięcej w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
6. Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie – Dni Pallottiego. W piątek 21 września 2018 r. o godz. 19.00 w Alei Róż ( Plac Centralny) odbędzie się Koncert pod hasłem „ZACHWYCA MNIE MÓJ BÓG”.
W sobotę, 22 września, o godz. 18.00 w naszym Kościele Msza Św. ku czci św. Wincentego Pallottiego oraz Czuwanie z Pallottim, któremu przewodniczyć będzie ks. Adrian Galbas SAC, Przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego (Poznań). W niedzielę, 23 września, o godz. 10.00 Msza Św. dziękczynna za kapłaństwo Pallottiego, któremu przewodniczyć będzie ks. Waldemar Pawlik SAC, Wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla (Warszawa). Wszystkie informacje są na ulotkach oraz na plakatach.
Dodatkowo szukamy pełnoletnich wolontariuszy na koncert 21 września (od 16.30 – 22.00). Jeżeli ktoś może pomóc, prosimy zgłosić się do zakrystii.
7. 22 września, w sobotę, organizujemy pielgrzymkę rowerową z naszej Parafii do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Informacji udziela ks. Sebastian.
8. Zapraszamy na pielgrzymki lotnicze: do Fatimy w dniach 18 21 października 2018 r., do Paryża w dniach 14-18 listopada 2018 r., do Ziemi Świętej w dwóch terminach: w ferie zimowe 19 – 26 stycznia 2019 r. i drugi termin od 23 lutego do 2 marca 2019 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego kościoła.
Zgięte kolana i złożone ręce są gestami wolnego człowieka.