1. Obchodzimy odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.30, którą odprawi ks. Waldemar Pawlik SAC, Wiceprowincjał.
Na pozostałych Mszach św. Słowo Boże głosi ks. Michał Górski SAC. Zmiana tajemnic różańca o godz. 11.15 (przed Mszą św. odpustową). O godz. 16:00 na stadionie WANDA nasza drużyna parafialna rozegra mecz charytatywny na rzecz Hospicjum z drużyną Stal Nowa Huta. Do wylicytowania w przerwie meczu będzie między innymi koszulka piłkarska Cracovii z autografem trenera Michała Probierza, piłki z autografami Zbigniewa Bońka, Jerzego Dudka i piłkarzy Cracovii. Dla dzieci będzie darmowa zjeżdżalnia. Na Mszę św. o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznej Pielgrzymki na Jasną Górę. Przez cały dzień będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Hospicjum. Dziękujemy za ciasta upieczone na dzisiejszą uroczystość. Zapraszamy przed kościół do wspólnego świętowania.
2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jarosława Olszewskiego, pallotyna z Żytomierza. Po każdej Mszy św. Ofiarą do puszek można będzie wspomóc budowę kościoła, w którym wikariuszem jest ks. Witalij. W tym dniu o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia (o godz. 17.00 – Adoracja)
– w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
– w czwartek – I czwartek miesiąca; w tym dniu od godz. 17.00 zapraszamy na adoracje i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne,
– w piątek – jest to 1-szy piątek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. dla szkoły Podstawowej im. Św. Wincentego Pallottiego. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź
– w sobotę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
4. W poniedziałek rozpoczynamy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę św. dla Gimnazjum i Liceum im. Królowej Apostołów oraz klas VII i VIII Szkoły Podstawowej na godz. 8.00, dla klas II – VI Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na godz. 9.00, dla Zespołu Szkół Specjalnych – na godz. 10.00. O godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych na poświęcenie przyborów szkolnych.
5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
6. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz chętnych, którzy pragnęliby wstąpić do Służby Liturgicznej, na zbiórkę w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
7. Zapraszamy na próbę scholi dziecięcej w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
8. 22 września, w sobotę, organizujemy pielgrzymkę rowerową z naszej Parafii do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Informacji udziela ks. Sebastian.
9. Zapraszamy na pielgrzymki lotnicze: do Fatimy w dniach 18 21 października 2018 r., do Paryża w dniach 14-18 listopada 2018 r., do Ziemi Świętej w dwóch terminach: w ferie zimowe19 – 26 stycznia 2019 r. i drugi termin od 23 lutego do 3marca 2019 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy Bożych darów. Niech Matka Boża Pocieszenia, nasza patronka, otacza nas płaszczem opieki.
To serce daje kolor wszystkiemu, co człowiek widzi, słyszy i wie.