1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. odbywa się poświęcenia palm (można je kupić przed kościołem). Dzisiaj przynosimy nasze skarbonki z jałmużną wielkopostną. Ofiara na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
  2. Dzisiaj też zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Nowej Huty. Rozpoczęcie o godz. 19.30 przy naszym kościele, a zakończenie w klasztorze w Mogile. W tym roku Drogę Krzyżową będzie prowadzić Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.
  3. Szkoła Specjalna prowadzi kiermasz wyrobów świątecznych. Można nabyć kartki świąteczne, palmy, stroiki. Dochód przeznaczony jest na pielgrzymkę dzieci do Sandomierza.
  4. Przed wejściem do Kościoła u Pań z Żywego Różańca można nabyć baranki z Caritasu.
  5. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź będzie w godzinach 6.30 – 8.00 i 16.00 – 19.00.
  6. W środę o godz. 19.00 (po Mszy św. wieczornej) zapraszamy na spotkanie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci mają przyjąć sakrament chrztu w czasie świąt.
  7. Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Triduum Paschalnym i do osobistej adoracji Jezusa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę.
  8. W niedzielę 23.04.2017 w kawiarence parafialnej będzie możliwość rozliczenia PIT i konsultacji z księgową. Osoby, które są już rozliczone przez ZUS mają prawo wyboru na jaką organizację zostanie przekazany 1% podatku. Zachęcamy do wsparcia swoim jednym procentem działań na terenie parafii. W celu przekazania 1% prosimy przynieść dokument otrzymany z ZUS.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy wielkich duchowych przeżyć podczas Triduum Paschalnego i radosnego poranka niedzieli wielkanocnej.

Trzeba milczeć albo mówić rzeczy lepsze od milczenia.

Triduum Paschalne.

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.

• Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00
  • Spowiedź od godz. 16.00
  • Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się o godz. 18.00
  • Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia. Adoracja do godz. 24.00
  • Odpust zupełny można uzyskać za uczestnictwo w śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”

Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Jezusa – liturgii przewodniczyć będzie ks. bp Grzegorz Ryś

• W tym dniu nie ma Mszy św.
  • Obowiązuje post ścisły oraz abstynencja
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu wystawienia od godz. 7.00. Plan adoracji parafian jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  • O godz. 8.00 zapraszamy na Jutrznię i Godzinę czytań
  • Spowiedź w godz. 7.00 – 22.00
  • Droga Krzyżowa o godz. 17.30
  • Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00.
  • Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego
  • Adoracja Jezusa w grobie będzie do godz.24.00. O g. 21.00 czas dla młodzieży, o godz. 22.00 dla rodzin, o godz. 23.00 dla chóru parafialnego.
  • Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie
  • Rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • Odpust zupełny można uzyskać za uczestniczenie w Adoracji Krzyża

Wielka Sobota – pamiątka Zmartwychwstania Pańskiego

• Nie ma Mszy św. rano
  • Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7.00
  • O godz.8.00 zapraszamy na Jutrznię i Godzinę czytań
  • Spowiedź w godz. 7.00 – 20.00
  • Poświęcenie pokarmów w godz. 9.00 – 16.00. Na poświęcenie przynosimy dary dla biednych. Odbieranie tych darów będzie od godz. 11.00. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu tych darów i wydawaniu. Chętni zgłaszają się u ks. Proboszcza.
  • Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00. Rozpoczniemy poświęcenie ognia i paschału na zewnątrz kościoła, następnie orędzie światła, Liturgia Słowa, poświęcenie wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz naczyń na wodę święconą).
  • Odpust zupełny można uzyskać za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

• Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00
  • Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00
  • Pozostałe Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.