1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy gościli Włodzimierza Osicę, pallotyna. Po każdej Mszy św. ofiarą do puszek można będzie wesprzeć akcję pomocy dla katolików na wschodzie.
 1. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
 • we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego;
 • w czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
 • w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
 • w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 1. W czasie wakacji kancelaria jest czynna od poniedziałku do soboty:
 • rano – po Mszy św. porannej w godz. 30 – 8.00;
 • wieczorem – po Mszy św. wieczornej w godz. 40 – 19.30
 1. W okresie wakacyjnych i urlopowych dni poświęćmy więcej czasu na spotkanie z Bogiem: modlitwę, czytanie Pisma św., Msze św. w tygodniu.
 2. Bardzo serdecznie zapraszamy na 39 Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę z grupą pallotyńską w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy do poniedziałku w kościele Matki Bożej Królowej Polski (Arka Pana) w godz. 00 – 20.00 w sali nr 2.
 3. Po zakończonej rekrutacji pojawiły się w niektórych klasach Liceum Królowej Apostołów wolne miejsca. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Informacje w sekretariacie szkoły.
 4. Łukasz zaprasza na kolejną edycję Pallotyńskich warsztatów medialnych do Ołtarzewa. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży gimnazjalnej i starszej. Termin: 26 – 30 sierpnia. Koszt uczestnictwa to 100 zł. Informacje u ks. Łukasza.
 5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego odpoczynku i Bożych darów w pracach całego tygodnia.

Myśl tygodnia:

Kto nie na Boga, nic nie ma; kto Boga posiada – wszystko posiada.