1. Przeżywamy XVII niedzielę zwykłą. Po każdej Mszy św., z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, będziemy święcić pojazdy. W ubiegłym tygodniu na ofiary na prace w kościele zebraliśmy na tacę 5800 zł, w kopertach 300 zł. Bóg zapłać.
2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
– w poniedziałek – wspomnienie św. Marty;
– w środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
– w czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,
– w czwartek – jest to I czwartek – od godz. 17.00 zapraszamy na adorację i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne,
– w piątek – jest to I piątek – od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź. W okresie wakacyjnym nie będziemy odwiedzać chorych w domach. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z księdzem,
– w sobotę – jest to I sobota; po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
4. Bardzo serdecznie zapraszamy na 38 Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę z grupą pallotyńską w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii.
5. W czasie wakacji kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku:
– rano – po Mszy św. porannej w godz. 7.30 – 8.00,
– wieczorem – po Mszy św. wieczornej w godz. 18.40 – 19.30.
6. W okresie wakacyjnych i urlopowych dni poświęćmy więcej czasu na spotkanie z Bogiem: modlitwę, czytanie Pisma św., Msze św. w tygodniu.
7. Dla 10-letniej dziewczynki potrzebny jest dziecięcy wózek inwalidzki. Gdyby ktoś mógł taki wózek odstąpić, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
8. Po zakończonej rekrutacji pojawiły się w niektórych klasach Liceum Królowej Apostołów wolne miejsca. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Informacje w sekretariacie szkoły.
9. Ks. Łukasz zaprasza na kolejną edycję Pallotyńskich warsztatów medialnych do Ołtarzewa. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży gimnazjalnej i starszej. Termin: 26 – 30 sierpnia. Koszt uczestnictwa to 100 zł. Informacje u ks. Łukasza.
10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracy i podczas wypoczynku.
Gdy się modlisz, ty mówisz do Boga. Kiedy czytasz Pismo Święte, Bóg mówi do Ciebie.